Jakie szelki dla psa wybrać?

Szelki dla psa - jakie wybrać?

Szelki dla psa – jakie wybrać?

Jednym z podstawowych akcesoriów, w jakie musi zainwestować każdy opiekun czworonoga jest obroża dla psa lub szelki. Wydaje się, że wciąż popularniejszą opcją jest obroża, niemniej, coraz więcej osób decyduje się na szelki dla psa. Jak wybrać więc odpowiednie? Jakie rodzaje szelek dla psa znajdziemy dziś w sklepach zoologicznych i weterynaryjnych? Jak dobrać rozmiar szelek dla psa? Wreszcie, jakie szeleczki dla psa pod względem materiału wykonania są najlepsze?

Rodzaje szelek dla psa

Każdy, kto planuje zakup szeleczek dla psa, w związku z czym zastanawia się jakie szelki dla psa wybrać, w pierwszej kolejności powinien zorientować się w oferowanych przez współczesnych producentów rodzajach szelek dla psa. I tak też, na rynku dostępne są: szelki dla szczeniąt, szelki spacerowe dla psa, szelki sportowe, treningowe i samochodowe.

Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje szelek dla psa? Otóż, pierwsze spośród wymienionych, jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone dla szczeniąt. Są one nieco bardziej zabudowane niż standardowe szelki dla psa dorosłego, przy czym przednia część przylegająca do klatki piersiowej psiaka jest wykonana z miękkiego materiału po to, aby w razie szarpnięcia nie zrobić maluchowi krzywdy. Z kolei szelki spacerowe dla psa to najpowszechniejsze modele w sam raz na codzienne spacery. Pośród nich wyróżniamy szelki typu guard w kształcie dwóch kół połączonych paskami u góry i u dołu oraz szelki typu walk-in/step-in – po rozłożeniu na podłodze układają się w dwa trójkątny, w których należy umieścić przednie łapy psa.

Kolejny rodzaj szelek dla psa, czyli szelki sportowe zostały zaprojektowane z myślą o psach towarzyszących swym właścicielom w aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Szelki te zapewniają maksimum wygody i bezpieczeństwa. Natomiast szelki treningowe to idealny model dla psów, które nie potrafią należycie chodzić przy nodze na luźnej smyczy – służą do nauki tej umiejętności. W końcu, szelki do samochodu umożliwiają przypięcie psa do pasów bezpieczeństwa na czas podróży samochodem. Oczywiście musimy pamiętać, że poza wybraniem odpowiedniego rodzaju szeleczek dla piesków równie istotny jest rozmiar i materiał.

Jak dobrać rozmiar szelek dla psa?

Bardzo ważną kwestią przy zakupie szelek są ich wymiary. Jak dobrać rozmiar szelek dla psa? Niezwykle istotne, aby nie kupować szelek „w ciemno” – jeśli chcemy, aby były dla psa wygodne i bezpieczne, zwierzaka należy zmierzyć (obwód szyi i klatki piersiowej tuż za przednimi łapami). Jednak i to nie wszystko odnośnie szelek dla psa. Jak wybrać odpowiedni materiał?

Szelki dla psa – jak wybrać materiał?

Dopasowanie odpowiedniego rodzaju szelek dla psa na pewno jest kluczowe. Poza tym, bardzo ważny jest właściwy wymiar, ale też materiał. Skoro wiemy już jak dobrać rozmiar szelek dla psa pozostaje kwestia materiału. Na rynku dostępne są szelki wykonane z różnych tworzyw. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się np. na te, z tkaniny czy ze skóry, najważniejsze, aby materiał był lekki, miękki i szybkoschnący.