Jakie legowisko dla psa?

Jakie legowisko dla psa

Każdy, kto decyduje się na kupno lub adopcję psa powinien liczyć się z tym, że już na start konieczna będzie wyprawka zawierająca najpotrzebniejsze psie akcesoria. Pośród nich nie może zabraknąć: misek na jedzenie i wodę, zapasu odpowiedniej karmy dla psa, obroży wraz ze smyczą/szelkami, kilku zabawek oraz posłania dla szczeniaka/dorosłego psa. Te ostatnie jest ważniejsze niż większości z nas mogłoby się wydawać.

 

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami dopuszczania zwierząt do własnego łóżka czy nie, nasz czworonożny przyjaciel musi mieć miejsce tylko dla siebie w naszym domu. Nawet jeśli nie do spania, to po prostu do leżenia i odpoczywania. Musi mieć miejsce gdzie po prostu będzie czuł się bezpiecznie. Istotne jednak, w jakie legowisko dla psa zainwestujemy. Zastanówmy się zatem, jak dobrać legowisko dla psa i na co zwrócić szczególną uwagę zanim zdecydujemy się na konkretny model?

 

Posłanie dla szczeniaka i dla dorosłego psa

 

Jak już zostało wspomniane zarówno posłanie dla szczeniaka, jak i dla dorosłego już psa jest jedną z ważniejszych rzeczy, w jakie trzeba wyposażyć swego czworonożnego przyjaciela. W przeciwieństwie do wszystkich pozostałych mebli i przedmiotów w domu, legowisko tak naprawdę jest jedynym miejscem, które należy wyłącznie do zwierzaka. To na nim może więc w niczym niezmąconym spokoju odpoczywać, drzemać czy zapadać w długi, głęboki sen. W związku z tym, warto dobrze się zastanowić nad tym, jakie legowisko dla psa zapewni mu maksymalny komfort. Jednocześnie będzie praktyczne, chociażby pod względem utrzymania w czystości. Jak dobrać legowisko dla psa?

 

Jak dobrać legowisko dla psa?

 

Skoro wiemy już dlaczego i jak bardzo jest ważne posłanie dla szczeniaka i dorosłego psa, zastanówmy się jak dobrać legowisko dla psa. Jakimi kryteriami kierować się podczas zakupów? Jakie legowiska dla psów spełnią oczekiwania nas, jako właścicieli, a jednocześnie spodobają się zwierzakowi? Po pierwsze, posłanie musi być dostosowane do zwierzęcia pod względem wielkości. Może to być materiałowa budka dla psa, ale zawsze odpowiednio dostosowana do wzrostu pupila.

 

Jakie legowisko dla psa?

 

Bez wątpienia zwierzakowi nie będzie wygodnie na zbyt małym psim łóżku. Za mała przestrzeń spowoduje, ze raczej nie będzie z niego korzystał, a przecież nie o to nam chodzi. A zatem, w pierwszej kolejności dobieramy rozmiar. Kolejną rzeczą jest materiał, z jakiego zostało ono wykonane. Ten z jednej strony powinien być przyjemny w dotyku, z drugiej łatwy w utrzymaniu czystości. Z tego samego powodu dobrze, by legowisko posiadało zdejmowany pokrowiec, który będziemy mogli po prostu prać w pralce.

 

Kolejną rzeczą jest jakość wykonania.  Naprawdę warto zainwestować w dobrej klasy, solidny produkt, który posłuży naszemu pupilowi kilka lat. Wreszcie, musimy zdecydować się na konkretny typ posłania. Do wyboru mamy m.in. klasyczne materace, kanapy ze ściankami lub na podwyższeniu i maty dla psów. Sami musimy postanowić jakie legowiska dla psa, który z oferowanych rodzajów wydaje się nam najwygodniejszy dla naszego pupila.