Wpisz kod BALTICA podczas składania zamówienia i odbierz DARMOWY PAKIET próbek karm Baltica!

Jakie legowisko dla kota wybrać?

Jakie legowisko dla kota

Koty, zresztą słusznie postrzega się jako zwierzęta z charakterem, bardzo samodzielne, chodzące własnymi ścieżkami. Niemniej, decydując się na adopcję/kupno mruczka nie można pozostawić go samego sobie. Naszym obowiązkiem, jako odpowiedzialnych opiekunów jest stworzenie kotu odpowiednich warunków do życia. Żywienie, higiena, a także rozrywka i wypoczynek w dużej mierze spadają na nasze barki. To my musimy dostosować do indywidualnych potrzeb swojego pupila karmę i serwować mu ją we właściwych porcjach, dopilnować, aby zawsze miał dostęp do świeżej wody, regularnie sprzątać kuwetę i wymieniać żwirek, wreszcie zaopatrzyć go w odpowiednie zabawki oraz stworzyć mu miejsce, w którym będzie czuł się bezpiecznie. Choć część, zwłaszcza nowych właścicieli o tym zapomina, legowisko dla kota to bardzo istotna rzecz. Wobec tego, jakie legowisko dla kota wybrać? Jaki mamy wybór? Czy łóżko dla kota oraz specjalne legowisko-budka dla kota to dobre rozwiązanie? I czemu w ogóle ma służyć legowisko dla kota?

 

Posłanie dla kota

Chociaż w pierwszej kolejności zdecydowana większości świeżo upieczonych opiekunów kotów skupia się na zakupie kuwety wraz ze żwirkiem, dobrej jakości karmy, niezbędnych środków higieny kota oraz zabawek, które dostarczą zwierzęciu rozrywki, okazuje się, że odpowiednie legowisko jest niemniej istotne.

 

Biorąc pod uwagę, że mruczki przesypiają średnio 12-16 godzin na dobę, legowiska dla kota są właściwie niezbędne. Oczywiście, można byłoby wyjść z założenia, że kot może ułożyć się właściwie wszędzie, jednak dobrze, aby miał w mieszkaniu swoje miejsce, w którym będzie mógł się wyciszyć, poczuć bezpiecznie. W związku z tym, warto rozważyć jakie posłanie dla kota spośród wielu dostępnych obecnie na rynku wybrać. Co jest lepsze – posłanie w formie łóżka dla kota czy też budka dla kota?

 

Łóżko dla kota

Zastanawiając się, jakie legowisko dla kota wybrać, na pewno warto wziąć pod uwagę łóżko dla kota. Jest to najprostszy, najbardziej klasyczny rodzaj kociego posłania przypominającego łóżko czy też kanapę. Jest to godna polecenia opcja zwłaszcza dla tych zwierząt, które lubią się wylegiwać, przeciągać, mieć swobodę ruchów. Natomiast łóżko dla kota, który lubi się wtulać, szuka przytulnego schronienia raczej się nie sprawdzi. Z myślą o kotach, które stoją na straży swojej intymności stworzono legowiska dla kota w formie budki.

 

Legowisko/budka dla kota

Kolejnym rodzajem posłania godnego polecenie wszystkim tym, którzy zastanawiają się jakie legowisko dla kota będzie odpowiednie jest legowisko-budka dla kota. Jak już zostało wspomniane  posłanie / budka dla kota to idealne rozwiązanie dla mruczków, które lubią się schować, bronią swojej prywatności, potrzebują ciszy i spokoju podczas snu i odpoczynku. Decydując się na zakup budki dla kota warto zainwestować zwłaszcza w model rozbudowany o drapak dla kota.

Komentarze: