Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Jaki drapak dla kota?

Jaki drapak dla kota

Decydując się na zakup lub adopcję kota należy wyposażyć się przynajmniej w kilka niezbędnych akcesoriów. Zdecydowanie ułatwi to przyzwyczajenie się naszego kota do nowego domu. Adaptacja kota jest istotna dla właściciela oraz pupila. Należy zadbać oto, by nie powodować nadmiernego i niepotrzebnego stresu.

Akcesoria dla kotów to poza miskami na pokarm i wodę, kuwetą oraz zabawkami, między innymi drapak. Gadżet ten pozwala spełniać jedną z najsilniejszych potrzeb kotów, a mianowicie znaczenie terenu. Pomiędzy opuszkami palców znajdują się gruczoły wydzielające specyficzny zapach. Koty drapiąc łapami różne powierzchnie zaznaczają je, czyli znaczą teren tym samym zabezpieczając przed wtargnięciem obcego osobnika.

Drapak jednocześnie służy zabawie i ścieraniu pazurów. My natomiast nie musimy martwić się o szkody w mieszkaniu – zniszczone meble, dywany, podłogi.

Współcześni producenci kocich produktów mają do zaoferowania ogrom rozmaitych drapaków. Który z nich wybrać? Jaki drapak dla kota spełni oczekiwania nasze i naszego pupila?

Jaki drapak dla kota? Rodzaje drapaków

Pośród kocich gadżetów takich jak zabawki dla kota znaleźć można najrozmaitsze drapaki dla kota. Różnią się one przede wszystkim rodzajem konstrukcji, a więc i wielkością. Jaki drapak dla kota zatem kupić? Oczywiście każdy kot będzie tym szczęśliwszy, im bardziej rozbudowany drapak otrzyma do zabawy.

Wybierając drapak w pierwszej kolejności musimy jednak uwzględnić możliwości naszego mieszkania. Trzdeba ocenić na jak duży drapak możemy sobie pozwolić. Do wyboru mamy m.in.:

  • drapaki pionowe ze słupkiem oplecionym sznurkiem,
  • poziome drapaki (często powyginane, pofalowane),
  • drapaki do zawieszenia na ścianie bądź drzwiach (płaskie i prostokątne lub narożne)
  • oraz najbardziej rozbudowane, designerskie drapaki piętrowe z budą, leżanką i tunelem.

Jaki drapak dla kota kupić i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Zastanawiając się nad tym, w jaki drapak dla kota zainwestować, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Po pierwsze, rozmiar drapaka. Przede wszystkim powinien być dostosowany do wielkości naszego pupila. Jeśli mamy w domu 2-3 koty, drapak powinien być odpowiednio większy.

Po drugie, im większa powierzchnia drapania, tym lepiej. Kolejną kwestią jest materiał wykonania – w tym przypadku nie ma sensu oszczędzać na jakości – drapak wykonany z solidnych surowców zdecydowanie dłużej posłuży naszemu kotu.

Po czwarte, gadżet musi być stabilny – tyczy się to zarówno mocno rozbudowanych modeli, jak i tych niewielkich przeznaczonych do montażu np. na ścianie. Na koniec pozostaje jeszcze funkcjonalność – im bardziej rozbudowany drapak, tym więcej funkcji może spełniać – poza drapakiem być miejscem zabawy oraz odpoczynku.

Komentarze: