Wpisz kod BALTICA podczas składania zamówienia i odbierz DARMOWY PAKIET próbek karm Baltica!

Jaka sucha karma dla psa jest najzdrowsza?

Z myślą o zdrowiu i samopoczuciu naszych czworonogów, warto wybrać najzdrowszą suchą karmę. Ale która z nich spełni te kryteria? Odkryjmy odpowiedź razem!

Jaka sucha karma dla psa

Wielu właścicieli zastanawia się: jaka sucha karma dla psa jest najzdrowsza? Przeczytaj i dowiedz się więcej. Żywienie psa to jeden z najistotniejszych czynników, decydujących o jego zdrowiu i samopoczuciu. Naszym, jako opiekunów obowiązkiem jest dostarczanie swojemu czworonożnemu przyjacielowi odpowiedniej, tj. właściwie skomponowanej, dobrej jakości karmy dla psów. Oczywiście w należytych ilościach, tj. dostosowanych do jego wieku, wagi, wielkości, potrzeb, aktywności fizycznej. Jakiś już czas temu, w jednym z artykułów opublikowanych na naszym blogu rozważaliśmy jaka karma jest lepsza – karma sucha czy mokra. Najwyższa zatem pora zastanowić się jaka sucha karma dla psa jest najzdrowsza. Jakie znaczenie ma podawanie dobrej jakości karmy dla psów? W jaki sposób rozpoznać najlepszą suchą karmę dla psów spośród dostępnych na rynku? Jak dobrać karmę dla psa?

Dobrej jakości karma dla psów

Dobrej jakości karma dla psów tzn. właściwie skomponowana na bazie naturalnych, nieprzetworzonych, wysokie klasy składników to często czynnik decydujący o zdrowiu i dobrym samopoczucie zwierzęcia. Choć nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, psie żołądki są bardzo wrażliwe i absolutną nieprawdą jest, że pies zje cokolwiek nałoży mu się do miski. Nic bardziej mylnego! A nawet jeśli skusi się na niekoniecznie dobrej jakości karmę dla psów z całą pewnością prędzej czy później to odchoruje. W związku z tym, jeśli los naszego czworonożnego przyjaciela nie jest dla nas bez znaczenia, zadbajmy o to, by zawsze miał dostęp do pożywnej karmy suchej rekomendowanej przez weterynarzy. Jak dobrać karmę dla psa?Jaka jest najlepsza sucha karma dla psów?

Jak dobrać karmę dla psa?

Jaka karma dla psa jest najlepsza? Jak dobrać karmę dla psa? Biorąc pod uwagę, jak wiele najróżniejszych produktów oferują sklepy internetowe i stacjonarne, łatwe to nie jest, a już na pewno może sprawić spore trudności świeżo upieczonym właścicielom psów. Przede wszystkim, musimy nauczyć się czytać składy tego typu produktów i wiedzieć czego szukać. Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy zorientować się czego dokładnie potrzebuje nasz pies. Trzeba wiedzieć jakie jest jego zapotrzebowanie energetyczne, a jest to zależne m.in. od:

  • wielkości,
  • rasy,
  • wieku,
  • ilości ruchu na co dzień.

Zwłaszcza karma dla starszych psów lub dla szczeniąt musi być dobrze dobrana do ich możliwości gryzienia i połykania.

Tak czy inaczej, musimy pamiętać, że psy to najprawdziwsi mięsożercy. Dobrej jakości karma dla psów to taka, w której jest dużo mięsa, natomiast niewiele składników roślinnych. W tym przypadku rzeczywiście nie bez znaczenia jest też to, gdzie i jakiej marki karmę suchą nabywamy. Często bywa tak, że najlepsza sucha karma dla psów jest dostępna w cieszących się dobrą reputacją sklepach weterynaryjnych.

Najlepsza sucha karma dla psów

Jaka sucha karma dla psa jest najzdrowsza? Jak dobrać karmę dla psa? Które spośród oferowanych w sklepach dla zwierząt to faktycznie najlepsze suche karmy dla psów? Jak już zostało wspomniane, najważniejszy jest ich skład. Możemy być pewni, że podajemy swojemu pupilowi dobrej jakości karmę dla psów kupując produkty marek: Royal Canin, Brit, Bozita, Calibra, Purina, Hills, Carnilove.

Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na markę, ale przede wszystkim na składniki zawarte w karmie. Najzdrowsze karmy są bogate w białko pochodzenia zwierzęcego, mają niską zawartość wypełniaczy oraz nie zawierają konserwantów i sztucznych barwników. Dobrze jest także zwrócić uwagę na zawartość tłuszczów, biorąc pod uwagę potrzeby energetyczne naszego psa. Ważne jest również dostarczanie psu odpowiednich witamin i minerałów, które wspierają jego ogólną kondycję. Nie zapominajmy też o odpowiedniej ilości błonnika, który pomaga w trawieniu. Jeśli jesteśmy niepewni, jaka karma będzie najlepsza dla naszego pupila, warto skonsultować się z weterynarzem lub specjalistą ds. żywienia zwierząt.

Dodatkowo, warto zastanowić się nad specyficznymi potrzebami naszego psa. Czy ma jakieś schorzenia, alergie czy jest w określonym wieku? Młode psy mogą potrzebować karmy bogatej w składniki odżywcze wspomagające ich rozwój, podczas gdy starsze psy mogą potrzebować mniej kalorii, ale więcej składników wspierających stawy. Równie ważne jest, aby karmę dostosować do wielkości rasy. Małe rasy mają inne potrzeby energetyczne niż duże, a kształt i rozmiar krokiety mogą mieć znaczenie dla komfortu żucia. Pamiętajmy też, że regularne badania weterynaryjne oraz monitorowanie reakcji naszego pupila na wybraną karmę są kluczem do jego zdrowia i długowieczności.

Komentarze: