Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Jaka smycz dla psa?

Jaka smycz dla psa

Jednymi z najważniejszych akcesoriów, w jakie musi zaopatrzyć się każdy właściciel czworonoga jest smycz i obroża dla psa. Bez nich trudno wyobrazić sobie codzienne spacery. Ogromne znaczenie ma jednak to, jaką smycz dla psa kupimy. W sklepach dostępne są różne rodzaje smyczy dla psa. Różnią się one między innymi materiałem, jakością oraz designem. Wszystko to należy dobrze przemyśleć. Poza tym, powinniśmy się zastanowić jaka długość smyczy dla psa jest optymalna – nie może ona być ani za krótka, ani za długa. Wobec tego, jakie smycze dla psa spośród dostępnych w internetowych i stacjonarnych sklepach zoologicznych będą odpowiednie? Postarajmy się wytypować najlepszą smycz dla psa!

 

Rodzaje smyczy dla psa

W zależności od przyjętego kryterium wyróżnia się kilka rodzajów smyczy dla psa. Chcąc dowiedzieć się jaka smycz dla psa, a konkretnie naszego czworonożnego przyjaciela jest tą właściwą, jaka jest najlepsza smycz dla psa, musimy wiedzieć jaki w ogóle mamy wybór, czym różnią się poszczególne akcesoria. Jeśli chodzi o materiał wykonania, na rynku dostępne są smycze:

  • z naturalnej skóry,
  • z ekoskóry
  • bądź też z taśm nylonowych
  • lub sznurka.

Bez wątpienia godnym polecenia rodzajem smyczy dla psa są produkty z naturalnej skóry. Przyjemne w dotyku zarówno dla psa, jak i właściciela, bardzo wytrzymałe, niebrudzące, niewchłaniające wody.

Wystarczy pamiętać o tym, by raz na jakiś czas zaimpregnować je specjalnym preparatem – wówczas posłużą nam wiele lat. Nie brakuje jednak osób, które uważają, że najlepsza smycz dla psa to smycz nylonowa. Jest ona niedroga, lekka, w miarę wytrzymała, zwykle z możliwością przepinania, a tym samym regulowania długości. Bez względu na to, na jaki rodzaj smyczy dla psa – skórzaną czy materiałową się zdecydujemy, do wyboru mamy wiele kolorów i wzorów. Musimy też dobrze się zastanowić jaka długość smyczy dla psa jest optymalna.

 

Jaka długość smyczy dla psa?

Każdy, kto zastanawia się nad tym, jaka smycz dla psa jest odpowiednia, musi rozstrzygnąć z jakiego materiału powinna ona być wykonana.  Należy też zastanowić się jaka długość smyczy dla psa jest najlepsza. Przede wszystkim nie może być za krótka. Niemożność swobodnego chodzenia na smyczy i obwąchiwania wszystkiego, co tylko zainteresuje naszego pupila, będzie wywoływała w nim ogromną frustrację i zrazi zwierzę do spacerów na smyczy. Wobec tego, jaka długość smyczy dla psa jest właściwa? Należy uznać, że smycz powinna mieć co najmniej 3 metry długości. Jeśli zabieramy pupila nie tylko na spacery do pobliskiego parku, ale na zdecydowanie dłuższe wyprawy, warto zainwestować w jeszcze dłuższą smycz.

 

Najlepsza smycz dla psa

Wiemy już co nieco na temat rodzajów smyczy dla psa, a także jaka długość smyczy dla psa jest tą minimalną. Spróbujmy zatem podsumować sobie powyższe informacje oraz ustalić jaka jest najlepsza smycz dla psa. Ogólnie rzecz biorąc, możemy uznać, że najlepsza smycz dla psa to taka, która zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo zarówno zwierzęciu, jak i jego opiekunowi. Najważniejsze, aby nie była ona krótsza niż 3 m oraz, żeby materiał był dostosowany do warunków panujących podczas spacerów. Niezłym pomysłem jest zaopatrzenie się w dwie lub więcej smyczy.

Komentarze: