Wpisz kod BALTICA podczas składania zamówienia i odbierz DARMOWY PAKIET próbek karm Baltica!

Jaka smycz dla kota jest najlepsza?

jaka smycz dla kota

Spacery z kotem cieszą się coraz większą popularnością. Takie spacery to nie tylko atrakcja dla nas – opiekunów oraz szansa na zacieśnienie więzi z mruczkiem, ale przede wszystkim rozrywka dla samego zwierzęcia, które może odkrywać nowe tereny. Zanim jednak zabierzemy swojego pupila na wyprawę w nieznane, powinniśmy pomyśleć o środkach ochrony. W kotach, nawet tych oswojonych drzemie pewna dzikość, co często czyni je nieobliczalnymi. Łatwo je spłoszyć, wystraszyć, szczególnie podczas spaceru. W związku z tym, niezbędnym akcesorium wydaje się być smycz dla kota. Co w tym przypadku mają do zaoferowania współcześni producenci? Jaka smycz zapewni kotu bezpieczeństwo i komfort? Czy lepsza będzie krótka, czy długa smycz dla kota, tradycyjna, a może smycz automatyczna dla kota? I jeszcze jedna istotna kwestia – jak przyzwyczaić kota do smyczy?

 

Krótka czy długa smycz dla kota?

Pierwsze pytanie, jakie nasuwa się na myśl każdemu, kto planuje zakup smyczy dla kota to te, o jej długość. Jaka smycz dla kota jest lepsza – krótka czy jednak długa smycz dla kota? Z całą pewnością na etapie przyzwyczajania kotka do smyczy, tj. w czasie pierwszych spacerów odporniejsza będzie raczej krótka smycz. Taka o długości 2-3 metrów pozwoli na kontrolę zwierzaka, co niewątpliwie będzie sprzyjać nauce – spacerów musi nauczyć się zarówno kot, jak i jego właściciel. Po pewnym czasie, kiedy opanujemy już takie przechadzki z kotem i mruczek będzie się właściwie podczas nich zachowywał możemy zaopatrzyć się w długą smycz, która niewątpliwie da mu więcej swobody i umożliwi zabawę.

 

Smycz automatyczna dla kota

Jeśli już poczujemy się na spacerze pewnie i będziemy przekonani, że nasz mruczek odczuwa to samo, najwyższy czas dać mu nieco więcej swobody i krótki model wymienić na długą smycz. Może to być tradycyjna smycz, bądź taka, której mechanizm pozwala na regulację długości. Pamiętajmy jednak, że smycz automatyczna dla kota wymaga pewnej wprawy i warto używać ją tylko z szelkami dla kota. Tak czy inaczej, naprawdę warto – pupil, który zdążył już pokochać spacery na pewno będzie nam wdzięczny!

 

Jak przyzwyczaić kota do smyczy?

To, jaką smycz dla kota wybrać na pewno jest bardzo istotną kwestią. Niemniej, musimy również wiedzieć, w jaki sposób oswoić z nią kota. Zwierzęta te, jak powszechnie wiadomo, mają swój charakter, w związku z czym przekonanie ich do spacerów na smyczy, może okazać się wcale nie tak łatwe. Na pewno warto zacząć od podsunięcia smyczy mruczkowi, np. w okolice jego legowiska, pozwalając mu na zapoznanie się z przedmiotem. Następnie, próbujmy zakładać ją kotu, by pochodził w niej po domu. Jeśli zaczyna się szarpać – absolutnie nie odpinajmy smyczy od obróżki/szelek – to tylko pogorszy sprawę. Dopiero, gdy opanujemy chodzenie z kotem na smyczy po mieszkaniu, możemy wybrać się na pierwszy spacer.

Komentarze: