Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Jaka obroża dla psa?

Jaka obroża dla psa

Jednym z podstawowych akcesoriów, w jakie musi zaopatrzyć się właściwie każdy właściciel czworonoga jest obroża. W sklepach zoologicznych oraz profesjonalnych sklepach weterynaryjnych znaleźć można ogromny wybór obroży. Tym, co je odróżnia jest m.in. rozmiar, szerokość, materiał, z jakiego zostały wykonane oraz jakość. To, jaki model zdecydujemy się kupić i nałożyć na szyję swojemu czworonożnemu przyjacielowi ma ogromne znaczenie. Jak dobrać obrożę dla psa? Jaka jest najlepsza obroża dla psa? Zastanówmy się, jaka obroża dla psa będzie nie tylko trwała, solidna i ładna, ale też wygodna i bezpieczna dla naszego pupila.

 

Jak dobrać obrożę dla psa?

Jako, że każdy pies jest inny, nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jaka obroża dla psa jest tą właściwą. Stąd też, mówiąc o najlepszej obroży dla psa właściwie mamy na myśli to, na co powinno się zwrócić uwagę wybierając to akcesorium. A zatem, jak dobrać obrożę dla psa? Po pierwsze, zastanówmy się nad materiałem wykonania. W sklepach dostępne są obroże materiałowe, skórzane i metalowe.

 

Po drugie, dopasujmy odpowiedni rozmiar, czyli obwód obroży, pamiętając, że nie może być ani za ciasna (uciskać szyi psa), ani zbyt luźna. Dobrym pomysłem jest zmierzenie obwodu szyi i dodanie do otrzymanego wyniku około 1 cm zapasu, jeszcze lepszym – zakup obroży regulowanej.

 

Po trzecie, sprawdźmy jakiej szerokości obroża będzie najwygodniejsza dla zwierzaka – zwykle dla niewielkich psiaków lepsze są węższe obroże, dla dużych, o masywnych karkach i długich szyjach – grubsze.

 

Najlepsza obroża dla psa

Wiemy już jak dobrać obrożę dla psa. Spróbujmy jednak podsumować zamieszczone powyżej informacje i określić jaka obroża dla psa małego, jaka dla dużego, a jaka dla szczeniaka będzie tą najwłaściwszą. Otóż dla niewielkich zwierzaków obroże powinny być w miarę delikatne, raczej wąskie, wykonane z materiału bądź miękkiej, naturalnej skóry.

 

Dla dużych psów, zwłaszcza jeśli są energiczne, porywcze, obroża musi być solidna, wytrzymała, najlepiej z porządnej skóry bądź metalu, ewentualnie mocnego materiału. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na jakość zapięcia. Wreszcie najlepszą obrożą dla psa młodego będzie obroża materiałowa, regulowana, która będzie rosła razem ze szczeniakiem.

Komentarze: