Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Jaka miska dla psa?

Jaka miska dla psa

Obroża, szelki, smycz dla psa, posłanie, kilka zabawek, karma oraz miski to podstawowe elementy psiej wyprawki. Wszystkie bez wyjątku powinny być dostosowane do wieku, potrzeb i umiejętności zwierzęcia (więcej na temat wyprawki dla psa można przeczytać na naszym blogu). Co ciekawe, to, jaka miska dla psa znajdzie się na podłodze w wytypowanym uprzednio miejscu może mieć realny wpływ na apetyt naszego pupila, a co za tym idzie jego zdrowie. W związku z tym, zakup właściwej miski jest niesamowicie istotny. Wobec tego, zastanówmy się jaka miska dla psa będzie odpowiednia. Jakie znaczenie ma materiał wykonania i rozmiar? Co wybrać – ceramiczną miskę dla psa czy miskę metalową? Dla psa lepsze są niskie czy wysokie pojemniki? Wreszcie, jaka pojemność miski dla psa jest optymalna?

 

Miska metalowa dla psa

Z całą pewnością najwięcej osób wybiera miskę metalową dla psa. Wykonana ze stali nierdzewnej, minimalistyczna, o eleganckiej, lśniąco-srebrnej powierzchni jest niezwykle praktyczna w użytkowaniu. Łatwo się ją czyści (można myć w zmywarce) i dezynfekuje (wystarczy zalać wrzątkiem lub wsadzić na jakiś czas do piekarnika). Jednocześnie miski metalowe dla psa są odporna na zarysowania i uszkodzenia. Istnieje jednak pewne ryzyko, że użyty do produkcji metal może uczulić naszego czworonożnego przyjaciela bądź też nadawać wodzie i karmie specyficzny, metaliczny posmak. Jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy rozważyć zakup ceramicznej miski dla psa.

 

Ceramiczna miska dla psa

Miska metalowa dla psa to akcesorium praktyczne i eleganckie. Co jednak w sytuacji, gdy metal wywołuje u naszego pupila reakcje alergiczną? A co, gdy pies stanowczo nie chce spożywać posiłków z takiej miski? Jaka miska dla psa będzie wówczas dobrym wyborem? Godnym polecenia modelem jest również ceramiczna miska dla psa. W przeciwieństwie do stali ceramika nie uczula, a także jest zdecydowanie cięższa, dzięki czemu miska nie przesuwa się po podłodze, gdy zwierzę łapczywie zjada swój posiłek. Poza tym, ceramiczne miski wyglądają bardzo stylowo. Za to niekoniecznie zdają egzamin, gdy podróżujemy ze swoim psiakiem – ważą więcej niż miski metalowe dla psów i mogą się potłuc.

 

Jaka pojemność miski dla psa?

Wiemy już co nieco na temat tego, jaka miska dla psa pod względem materiału wykonania w większości przypadków zdaje egzamin. Równie istotny jest odpowiedni rozmiar. Jaka pojemność miski dla psa jest odpowiednia? Przede wszystkim, musimy mieć na uwadze, że lepsza będzie za duża miska, niż za mała. Chcąc obliczyć jaka pojemność miski dla psa będzie optymalna, wystarczy znać pojemność podawanej porcji pokarmu i pomnożyć ją przez cztery.

 

Miski dla psa na stojaku

Na koniec chcielibyśmy jeszcze wspomnieć o szczególnym rodzaju misek, które z całą pewnością powinien wziąć pod uwagę każdy, kto zastanawia się jaka miska dla psa zapewni mu należy komfort jedzenia. Otóż godnymi polecenia, szczególnie dla nieco większych ras są miski dla psa na stojaku. Dzięki takiemu rozwiązaniu duże psy nie muszą zanadto się schylać, aby zjeść.

Komentarze: