Wpisz kod BALTICA podczas składania zamówienia i odbierz DARMOWY PAKIET próbek karm Baltica!

Jak zacząć biegać z psem?

Jak zacząć biegać z psem

Chciałbyś zacząć zdrowy tryb życia i zastanawiasz się, jak zacząć biegać z psem? W dzisiejszych czasach, gdy w większości mamy pracę siedzącą, a więc co najmniej osiem godzin dziennie spędzamy wpatrzeni w ekrany komputerów, a do tego przemieszczamy się samochodem, aktywność fizyczna może okazać się kluczowa dla naszego zdrowia i samopoczucia. Na szczęście coraz więcej osób to dostrzega i zaczyna regularnie uprawiać sport. Szczególnie popularne wydaje się bieganie – biegać możemy niemal wszędzie i o dogodnej dla nas porze. Co więcej poza parą wygodnych butów sportowych nie potrzebujemy właściwie nic więcej. W końcu, ogromną zaletą tej dyscypliny jest to, że może nam w niej towarzyszyć nasz czworonożny przyjaciel. Na czym polega bieganie z psem? Jakie rasy dobrze znoszą taki rodzaj wysiłku? Jak przygotować do tego samych siebie, jak również swojego pupila? Jak nauczyć psa biegać przy nodze? Wreszcie, jakie szelki do biegania z psem są odpowiednie? Podpowiadamy jak zacząć biegać z psem!

Bieganie z psem

Bieganie z psem dla wielu opiekunów, ale i dla zwierząt okazuje się bardzo przyjemną aktywnością. Dbając o swoją formę jednocześnie dbamy o kondycję psa, a także – co jest niemniej istotne – spędzamy wspólnie czas. Zapaleni biegacze, którzy planują zakup/adopcję psa i z góry planują bieganie z psem zastanawiają się, jakie rasy najlepiej się ku temu nadają. Otóż, pośród czworonogów przepadających za sportem, radzących sobie nawet na bardzo długich dystansach wymienia się psy następujących ras: charty, husky, malamute, dalmatyńczyki, border collie, wyżły i owczarki niemieckie. Niemniej, również wiele innych ras psów może i lubi biegać. Warunek jest taki, że pies musi być dorosły (około 12-20 miesięczny) i zdrowy, a jego waga prawidłowa. Zanim jednak zaczniemy się zastanawiać jak nauczyć psa biegać przy nodze i kompletować niezbędne akcesoria dla psów, w pierwszej kolejności warto zapytać o zdanie weterynarza, a najlepiej wykonać również podstawowe badania krwi.

Jak nauczyć psa biegać przy nodze?

Kiedy już po serii kontrolnych badań weterynarz da nam zielone światło do biegania z psem, śmiało możemy przystąpić do pierwszych prób. Jak zacząć biegać z psem? Czy od zwierzęcia należy od razu dużo wymagać, czy wprost przeciwnie – stopniowo zwiększać tempo i dystans? Otóż, psy, podobnie jak, my ludzie, muszą przygotować się do biegu, wcale nie przychodzi im to automatycznie. Wobec tego, początkowo powinniśmy wybierać się na długie spacery, kolejno z chodu przechodzić w trucht i z każdym kolejnym wyjściem nieco zwiększać tempo i dystans.

Jak zacząć biegać z psem

Bardzo istotne, by od samego początku stosować odpowiednie akcesoria, czyli szelki dla psa, smycz oraz pas biodrowy do biegania. Jednocześnie warto uczyć psa komend. Podczas biegania z psem zawsze powinniśmy mieć pod ręką smakołyki, by móc go nagrodzić/zmotywować, a także butelkę wody i miskę. Każdy bieg, nawet, kiedy i pies, i my sami będziemy już zaprawieni w bojach, powinien poprzedzać kilkuminutowy spacer. Natomiast, jakie szelki do biegania z psem wybrać?

Jakie szelki do biegania z psem są odpowiednie?

Bieganie z psem wymaga solidnego przygotowania, ale też odpowiednich akcesoriów. Wiemy już, jak nauczyć psa biegać przy nodze. Wobec tego, najwyższa pora wyraźnie zaznaczyć, że zwierzę nie powinno biegać w obroży dla psów, lecz w szelkach. Całość warto uzupełnić zawsze o adresówkę, czyli identyfikator psa. Jakie szelki do biegania z psem kupić? Otóż, pośród oferty producentów szelek dla psa znajdziemy specjalne, przeznaczone do biegania właśnie sportowe szelki dla psa, które zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Komentarze: