Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Jak wyposażyć klatkę dla chomika?

Jak wyposażyć klatkę dla chomika

Mogłoby się wydawać, że gryzonie to mało wymagający gatunek zwierząt. Czy, aby na pewno? Oczywiście, nie trzeba wychodzić z nimi na spacery i biegać po łące z ulubioną zabawką czy patykiem. Zdecydowaną większość życia spędzają w klatce. Niemniej, to właśnie odpowiednia klatka dla chomika oraz to, co się w niej znajdzie jest kluczowe. Właściwe wyposażenie klatki dla chomika sprawi, że małe zwierzę będzie czuło się w niej bezpiecznie i wygodnie. Wobec tego, jak wyposażyć klatkę dla chomika? Czego nie powinno w niej zabraknąć? W jakie akcesoria do klatki dla chomika rzeczywiście warto zainwestować? Spieszymy z podpowiedzią!

 

Klatka dla chomika

Zakup odpowiedniej klatki dla chomika i urządzenie w niej wygodnego mieszkanka dla naszego gryzonia to ważniejsze, niż komukolwiek mogłoby się wydawać. Te małe, futrzaste zwierzaki w rzeczywistości mają dość wysokie wymagania. Jeśli więc zależy nam na dobrym samopoczuciu i zdrowiu naszego pupila, powinniśmy dokładnie się zastanowić jak wyposażyć klatkę dla chomika. W pierwszej kolejności musimy oczywiście wybrać właściwą klatkę. W przypadku chomików syryjskich klatka powinna mieć powierzchnie co najmniej 3200 cm2, natomiast dla dżungarskich i Roborowskiego – minimum 2400 cm2. Jeśli mamy już domek, możemy przejść do kwestii wyposażenia klatki dla chomika.

 

Wyposażenie klatki dla chomika

Wystarczająco duża klatka dla chomika to jedno. Jednak równie istotne jest wyposażenie klatki dla chomika. Powinny składać się na nie niezbędne przedmioty do karmienia, jak i gadżety służące zabawie. Urządzając domek dla gryzonia pamiętajmy, aby w jednym rogu wytyczyć toaletę, gdzie powinno znajdować się nieco więcej ściółki – stąd będziemy musieli regularnie wybierać zanieczyszczenia i wymieniać ściółkę na świeżą. Z dala od toalety należy natomiast zlokalizować miejsce na jedzenie, a więc poidełko/miskę na wodę oraz karmidełko. Akcesoria do klatki dla chomika na jedzenie, czyli po prostu miska musi być dość duża i bardzo stabilna, ponieważ chomiki mają w zwyczaju wchodzić do naczynia na czas jedzenia. Co poza tym? Jakie jeszcze akcesoria do klatki dla chomika kupić?

 

Akcesoria do klatki dla chomika

Odpowiednia klatka dla chomika, poidełko i karmidełko to podstawa. Na tym jednak nie kończy się wyposażenie klatki dla chomika. Równie ważne co naczynia do picia i jedzenia są różnego rodzaju akcesoria do klatki dla chomika służące chociażby schronieniu i zabawie. Stąd też, jeśli zastanawiamy się jak wyposażyć klatkę dla chomika nie możemy zapominać o domku, który posłuży gryzoniowi za kryjówkę i spiżarnię oraz kołowrotku (najlepiej pełnym, nie z drutów i siatki). W końcu, niezbędną rzeczą jest piaskownica – to tu chomiki czyszczą swoje futerko z brudu i zatłuszczeń.

Komentarze: