Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Jak oduczyć szczeniaka gryzienia?

Jak oduczyć szczeniaka gryzienia

Zdecydowana większość właścicieli ma lub miała do czynienia z problemem gryzienia przez zwierzaka wszystkich oraz wszystkiego, co wpadło w jego łapy, czego efektem są zniszczone przedmioty, a nawet meble. Dlaczego młody pies gryzie? W jaki sposób go powstrzymać? Jak odzwyczaić psa od gryzienia rąk? Czy istnieją jakieś metody, które zniechęcą go do tej czynności? Jak psa oduczyć gryzienia, tym samym zapobiegając dewastacji swojego mieszkania? Radzimy jak oduczyć szczeniaka gryzienia!

 

Dlaczego młody pies gryzie? Jak oduczyć szczeniaka gryźć?

 

Zanim odpowiemy sobie na pytanie postawione w tytule artykuły, czyli: „Jak oduczyć szczeniaka gryzienia?”, zarówno rąk domowników, jak i rozmaitych przedmiotów i mebli, powinniśmy wiedzieć jakie są powody takiego zachowania. Dlaczego tak właściwie młody pies gryzie wszystko, co popadnie? Jakie są źródła tak silnej potrzeby?

 

Otóż czy nam się to podoba, czy nie szczeniaki poprzez gryzienie uczą się świata. To zębami szczenięta badają teren i znajdujące się w ich otoczeniu rzeczy oraz poznają ludzi. Od momentu, w którym psiaki zabierane są od matki naszą, jako ich właścicieli rolą jest prawidłowe pokierowanie ich rozwojem. Musimy wiedzieć, gdzie postawić granicę, na ile im pozwolić. Jak oduczyć szczeniaka gryzienia po nogach? Na szczęście istnieją sprawdzone, skuteczne sposoby. Jak odzwyczaić psa od gryzienia rąk oraz jak psa oduczyć gryzienia przedmiotów i mebli?

 

Jak oduczyć szczeniaka gryzienia rąk?

 

Skoro ustaliliśmy już dlaczego młody pies gryzie, co go do tego skłania, najwyższa pora odpowiedzieć sobie jak oduczyć szczeniaka gryzienia. Po jakie metody sięgnąć? Co raz na zawsze powstrzyma naszego czworonożnego przyjaciela od podgryzania domowników i rzeczy? Jak odzwyczaić psa od gryzienia rąk? Przede wszystkim, od samego początku musimy sygnalizować swojemu pupilowi, że jego „zabawa” absolutnie nie sprawia nam przyjemności, wprost przeciwnie. Pies musi wiedzieć, że zadaje nam ból.

 

Nawet jeśli podgryzanie nie jest dla nas bolesne, a jedyne, co czujemy to delikatne ukłucia – w końcu zęby szczeniaka nie są ani duże, ani szczególnie ostre – nie możemy sobie pozwalać na takie zachowanie. Wobec tego, jak oduczyć psa gryzienia nas po rękach? Okazuje się, że wystarczy nieco teatralnie wykrzyknąć „Auuu!” i przez chwilę nie zwracać na psa uwagi, aby poczuł, że zrobił źle. Jeśli to nie pomoże, można na minutę opuścić pomieszczenie. Czynności te należy powtórzyć kilkakrotnie. Jest to najlepszy sposób na odzwyczajenie szczeniaka od gryzienia po rękach. A jak psa oduczyć gryzienia przedmiotów i mebli?

 

Jak psa oduczyć gryzienia przedmiotów i mebli?

 

Wiemy już jak odzwyczaić psa od gryzienia rąk. Jednak zazwyczaj młody pies gryzie nie tylko swoich właścicieli, ale też znajdujące się w domu przedmioty i co gorsze meble. Jak oduczyć szczeniaka gryzienia cokolwiek wpadnie mu w łapy? Najważniejsze to zapewnić pupilowi zabawki dla psa, przy pomocy których będzie mógł zaspokajać swoje instynkty. Dobrym rozwiązaniem jest sznur dla psa, którym można ze szczeniaczkiem bawić się w przeciąganie.Szczeniak rozładuje wówczas energię, a także wzmocni z nami relację.

 

Nie możemy przecież zupełnie zabronić mu psot, gdyż jak już wspominaliśmy, z pomocą zębów i gryzienia, maluch poznaje otoczenie. W tym przypadku idealnie sprawdzają się tzw. zabawki do przeciągania, zwłaszcza te, wykonane ze sznurka. Poza tym, warto zainwestować w gryzak dla psa oraz zabawki wypełnione smakołykiem do lizania.

Komentarze: