Wpisz kod BALTICA podczas składania zamówienia i odbierz DARMOWY PAKIET próbek karm Baltica!

Jak odrobaczyć psa?

Dowiedz się, jak skutecznie i bezpiecznie odrobaczyć psa, aby zapewnić mu optymalne zdrowie i komfort życia. "Jak odrobaczyć psa?" to pytanie, na które odpowiedź powinien znać każdy odpowiedzialny właściciel. Zyskaj dostęp do sprawdzonych metod oraz wypróbowanych preparatów, by chronić swojego pupila przed pasożytami!

Jak odrobaczyć psa

Zdrowie naszych pupili często jest narażone na działanie różnych pasożytów. Temat “Jak odrobaczyć psa?” powraca wśród właścicieli czworonogów bardzo często, gdyż zdrowy układ pokarmowy to podstawa dobrego samopoczucia i długowieczności naszych zwierzaków. Wyeliminowanie groźnych robaków i zarazków jest nie tylko kwestią komfortu, ale przede wszystkim zdrowia naszego psiaka. Niestety, nasi czworonożni przyjaciele samodzielnie kompletnie nie radzą sobie z higieną. To my, ludzie przygarniając zwierzęta te pod swój dach, mamy w obowiązku zadbać o ich czystość i zdrowie. Jako, że psy nie zważając na bakterie, wirusy, brud i inne wąchają, liżą, a nawet wypijają (np. zanieczyszczoną wodę) i zjadają wszystko, na co przyjdzie im ochota, co ich zaciekawi, w ich organizmie z łatwością rozwijają się różne formy pasożytów. Stanowią one zagrożenie dla zdrowia i życia psa, ale też człowieka. W związku z tym absolutnie niezbędne jest regularne odrobaczanie swojego pupila. Jak odrobaczyć psa i jak często należy odrobaczać psa? Wyjaśniamy jak się odrobacza psa oraz, które spośród dostępnych na rynku to rzeczywiście godne polecenia, dobre tabletki na odrobaczenie psa.

Jak się odrobacza psa?

Bez wątpienia systematyczne odrobaczanie to jeden z najważniejszych obowiązków każdego opiekuna psa. Zabieg ten ma na celu zapobieganie przed chorobą wywoływaną przez nagromadzone w organizmie zwierzęcia pasożyty – tzw. robaczycą, a także innymi wynikającymi z niej powikłaniami zdrowotnymi. Jak odrobaczyć psa? Na czym to polega? Jak się to robi? Na szczęście odrobaczanie psa to nic skomplikowanego. Wystarczy jedynie podać zalecony przez weterynarza środek farmakologiczny, który ma za zadanie usunąć z jelita obecne w nim nicienie (glisty, tęgoryjce i włosogłówki), tasiemce i pierwotniaki (Kokcydia, Giardie). Tabletki na odrobaczanie dla psów można kupić w sklepie zoologicznym nawet online. Natomiast, jak często należy odrobaczać psa?

Jak często należy odrobaczać psa?

Skoro wyjaśniliśmy już jak się odrobacza psa, jest to odpowiedni moment, by ustalić jak często należy odrobaczać psa. Przede wszystkim trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że o ile u szczeniaków, których układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni wykształcony, właściwie zawsze występują typowe objawy robaczycy (bóle brzucha, wzdęcia, biegunka, przełykanie śliny i ślinienie się, saneczkowanie), o tyle u dorosłych osobników choroba zwykle przebiega bezobjawowo. Stąd zawsze powinniśmy przeprowadzać odrobaczanie regularnie. Tylko w taki sposób uchronimy psa przed chorobą.

Wobec tego, jak często należy odrobaczać psa? W przypadku szczeniaków trzeba to robić częściej – pierwsze odrobaczanie powinno mieć miejsce około 2-3 tygodnia życia, kolejne 2 w odstępie dwóch tygodni, następnie szczeniaka trzeba odrobaczać co miesiąc. Jeśli chodzi o dorosłe psy, częstotliwość odrobaczania powinno się uzależnić od stopnia zagrożenia zarażeniem pasożytami, lecz nie rzadziej niż co pół roku. Natomiast jakie środki w tym celu wybrać? Jakie są dobre tabletki na odrobaczenie psa?

Dobre tabletki na odrobaczenie psa

Wiemy już jak odrobaczyć psa, a także jak często należy odrobaczać psa. Natomiast, które spośród dostęp na rynku preparatów odrobaczających są godne polecenia? Na pewno najlepiej w tej kwestii skonsultować się z weterynarzem. Niemniej, rzeczywiście dobrymi tabletkami na odrobaczanie psa są specjalistyczne preparaty wyprodukowane przez słynny koncern farmaceutyczny Bayer.

Komentarze: