Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Jak obcinać psu pazury?

Jak obcinać psu pazury

Żywienie, higiena oraz aktywność fizyczna to trzy podstawowe filary opieki nad psem. Jeśli chodzi o higienę i pielęgnację psa, należy pamiętać, że poza regularnym czesaniem, kąpaniem, strzyżeniem i czyszczeniem zębów, konieczne jest również obcinanie pazurów. W dzisiejszych czasach psy rzadko kiedy mają bowiem okazję do ścierania sobie paznokci – dużo czasu spędzają w domach, gdzie na podłodze są ułożone panele, parkiet, płytki, dywany, natomiast podczas spacerów często chodzą po trawie. Zbyt długie pazury niestety mogą być przyczyną wielu schorzeń – m.in. prowadzą do wad postawy, co obciąża stawy i mięśnie. Do tego, długo nieobcinane pazury zawijają się i ostatecznie wbijają się w skórę, co wywołuje dyskomfort. Stąd obcinanie pazurów jest bardzo ważne. Jak prawidłowo obciąż pazury psu? Czy istnieje jakaś sprawdzona technika? Co ile obcina się psu pazury? Wreszcie, czym obcinać paznokcie u psa? Radzimy, jak obcinać psu pazury!

 

Co ile obcina się psu pazury?

Jak obcinać psu pazury? Zacznijmy może od tego, jak często powinno się przeprowadzać obcinanie pazurów u psów. Otóż, okazuje się, że jest to kwestia mocno indywidualna, krótko mówiąc – u jednych osobników potrzeba obcinania pazurów zachodzi częściej, u innych rzadziej. Nie sposób jednoznacznie określić, co ile obcina się psu pazury, ponieważ różnym psom pazury rosną w różnym tempie. W większości przypadków powinno się to robić co około 2 tygodnie. Niemniej, najważniejsze to obserwować psa. Jeśli słyszymy wyraźne klikanie, gdy pies chodzi po twardej powierzchni, jego pazury prawdopodobnie są już za długie. A czym obcinać paznokcie u psa? Jakie akcesoria mamy do wyboru? Wreszcie, jaką techniką się posłużyć? Jak prawidłowo obciąć pazury psu?

 

Czym obcinać paznokcie u psa?

Zastanawiając się jak obcinać psu pazury, należy pamiętać, że równie istotną kwestią, jak to, co ile obcina się paznokcie u psa, jest to, jakich akcesoriów w tym celu używamy. Czym obcinać paznokcie u psa? Otóż, mamy kilka opcji:

Nie ulega wątpliwości, że najlepsze z tego zestawu są profesjonalne cążki i obcinaczki do pazurów dla psa. A jak prawidłowo obciąć pazury psu?

 

Jak prawidłowo obciąć pazury psu?

Jak prawidłowo obciąć pazury psu? Bez obaw, to prostsze niż mogłoby się wydawać! Ważne natomiast, aby wybrać odpowiednie miejsce, tak, żeby pies czuł się bezpiecznie, a także pozwolić mu przybrać wygodną dla niego pozycję, która jednocześnie będzie komfortowa dla nas. Następnie należy pewnie chwycić łapę psa i zdecydowanie, szybkimi ruchami obcinać ostrymi obcinaczkami do pazurów dla psa paznokcie od góry do dołu. Pazury powinno ścinać się stopniowo, po 2-3 milimetry. Pazury należy obcinać do momentu, aż na środku ich przekroju pojawi się owalna struktura. Dobrym pomysłem jest obcinanie pazurów po kąpieli lub po spacerze w deszczu, ponieważ woda zmiękcza twarde pazury.

Komentarze: