Jak nauczyć psa zabawy?

Jak nauczyć psa zabawy?

Dla zdecydowanej większości psów zabawa jest równie ważna, co jedzenie. Jednak podobnie, jak wszystkiego, tak i odpowiedniej zabawy, szczenięta w pierwszych miesiącach życia muszą się nauczyć. Naszym zadaniem, jako właścicieli jest je w tym wspomóc. Wobec tego, powinniśmy dostarczać swoim pupilom przedmiotów, które do tego posłużą, wskazywać w jaki sposób mogą się nimi bawić oraz w tej zabawie uczestniczyć. Jednocześnie dobrze, abyśmy wyznaczali granice – gdzie kończą się figle, a zaczynają psoty. Jak nauczyć psa zabawy? Czy wszystkie czworonożne zwierzaki domowe w równym stopniu oddają się zabawie? Czy należy się martwić, jeśli w ogóle nie są nią zainteresowane? Jak zachęcić psa do zabawy?

 

Jak zachęcić psa do zabawy?

 

Zanim odpowiemy sobie na pytanie tytułowe, czyli: „Jak nauczyć psa zabawy?”, trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie psy jej potrzebują. Niektóre wręcz w ogóle nie są nią zainteresowane. Jednakże, rozrywka przynosi ogrom korzyści, w związku z czym zawsze warto podjąć próby nauczenia jej swojego pupila. Dzięki temu, zbudujemy więź oraz zdobędziemy zaufanie i przywiązanie.

Jak zachęcić psa do zabawy? Istnieje kilka sposobów. Trzeba przy tym pamiętać, że pies to łowca, w związku z czym zabawa ma mu zastępować czynność polowania. Przydatne będą więc nie tylko znalezione w parku czy ogrodzie kawałki drewna, ale i specjalne zabawki do rzucania dla psa, które wzbudzą jego zainteresowanie. A jak nauczyć psa bawić się zabawkami?

 

Jak nauczyć psa bawić się zabawkami?

 

Zabawki dla psa to bez wątpienia przydatne akcesoria do nauki zabawy. Szczeniakowi warto kupić gryzaki dla psów, które przyniosą ulgę zbolałym dziąsłom, a także zabawki do rzucania. Jak nauczyć psa bawić się zabawkami? Otóż akcesoria dla szczeniąt to jedno, drugie zaś to reguły. Trzymanie się pewnych zasad jest ogromnie ważne.

  • Po pierwsze, należy organizować krótkie sesje rzutów, czy to piłką, czy też frisbee.
  • Po drugie, trzeba cały czas mieć kontrolę nad zabawą i wyznaczać granice – chodzi o to, by pies umiał rozpoznawać, kiedy rozpoczyna się, a kiedy kończy zabawa.
  • Po trzecie, musimy pamiętać, że zabawa do upadłego nie jest niczym dobrym – może się skończyć chociażby niekontrolowanymi gonitwami.
  • Po czwarte, warto uczyć psa nowych sposobów wykorzystania zabawki, różnych zabaw.

Wreszcie należy go przyzwyczaić do tego, że po zabawie musi się wyciszyć, uspokoić – tu niezastąpiony będzie gryzak. Nade wszystko zaś, zabawkę traktujemy jako nagrodę.

Komentarze: