Jak kąpać psa?

Jak kąpać psa? Poznaj sprawdzone metody, dzięki którym kąpiel Twojego pupila stanie się prawdziwą przyjemnością dla was obojga.

Jak kąpać psa

Jak kąpać psa? To pytanie, które wielu właścicieli futrzastych przyjaciół zadaje sobie, chcąc zapewnić swojemu zwierzakowi komfortowe warunki podczas kąpieli. Dla wielu z nas, zwłaszcza świeżo upieczonych opiekunów, kąpiel psa stanowi prawdziwe wyzwanie. Jednak, właściwa higiena i pielęgnacja psów są niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia zwierząt. Co zrobić więc by nad nim zapanować, sprawić, by zachowało spokój i pozwoliło nam się umyć? Jak wykąpać psa? Jak przygotować do tego swojego czworonożnego przyjaciela i samych siebie?

Czy istnieją jakieś sprawdzony sposoby, by zachęcić psa do kąpieli? Czego będziemy potrzebować do zorganizowania psiego spa? Jakie produkty kosmetyczne są niezbędne i jaka temperatura wody do kąpieli psa jest właściwa? Przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek odnośnie tego, jak kąpać psa.

Kąpiel psa – jak często można kąpać psa?

Z każdą kolejną kąpielą na pewno jest łatwiej – zwierzę wie już o co chodzi, co je czeka, czego może się spodziewać. Zresztą tak samo my. Natomiast pierwsza kąpiel może wzbudzać pewne wątpliwości. Jak więc się do tego zabrać? Jak wykąpać psa? Przede wszystkim, zacznijmy od przygotowań. Zaopatrzmy się w odpowiednie produkty do pielęgnacji i higieny psa.

Na pewno potrzebny będzie szampon dla psa dostosowany do rodzaju i długości sierści naszego pupila oraz grzebień/szczotka dla psa. Poza tym, warto zainwestować w odżywkę oraz perfumy. Prócz tego, jeszcze przed planowaną kąpielą psa, np. na kilka dni wcześniej, postarajmy się zapoznać psa z łazienką.

Zastanawiasz się, –>jaki szampon będzie idealny dla Twojego psa<-? W tym wpisie opisaliśmy szczegółowy poradnik.

Pozwólmy, by od czasu do czasu pies znalazł ulubioną zabawkę dla psów właśnie w łazience, tu też nagradzajmy go smakołykami. Wówczas, pomieszczenie zacznie mu się dobrze kojarzyć. Gdy zauważymy, że pies czuje się w łazience dobrze, odkręćmy wodę w kranie. Damy w ten sposób psu czas na oswojenie się z dźwiękiem, z jakim woda uderza o wannę lub prysznic oraz dotykiem wody np. na nosie i łapach. Co dalej? O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć przed pierwszą kąpielą psa?

Jak wykąpać psa? Jak kąpać małego psa?

Jeśli wszystko będzie już gotowe do kąpieli psa – szampony i inne środki do higieny i pielęgnacji psa przygotowane, pies z łazienką oswojony, pora zastanowić się jak wykąpać psa. Na szczęście to nic trudnego.

Psa wystarczy ulokować w wannie/pod prysznicem, zmoczyć wodą – od tyłu do przodu – pomijając uszy i oczy, po czym dokładnie rozprowadzić szampon delikatnymi, masującymi ruchami. Po spłukaniu szamponu, można również nałożyć odżywkę.

Przez cały ten czas warto spokojnym, stanowczym głosem mówić do psa, a w razie potrzeby podawać mu przysmaki dla psa. Na koniec psa powinno się porządnie wysuszyć ręcznikiem i ewentualnie suszarką. Bardzo istotne jest to, jakich kosmetyków i temperatury wody do kąpieli psa użyjemy.

Kosmetyki i temperatura wody do kąpieli psa

Jak kąpać psa? To już wiemy. Równie istotne, co sam sposób kąpieli, są również użyte w tym celu kosmetyki. Zdecydowanie najlepiej sięgać po profesjonalne, specjalistyczne, rekomendowane przez weterynarzy produkty do higieny i pielęgnacji psa, oczywiście dostosowane do rodzaju i długości sierści, a także ewentualnych problemów skórnych. Natomiast, jeśli chodzi o temperaturę wody do kąpieli psa optymalna to około 37-39 stopni Celsjusza.