Wpisz kod BALTICA podczas składania zamówienia i odbierz DARMOWY PAKIET próbek karm Baltica!

Jak bawić się z psem?

Jak bawić się z psem

Jak bawić się z psem, aby wspierać jego rozwój i budować silną więź? Każdy właściciel psa powinien pamiętać o tym, że opieka nad zwierzęciem nie kończy się na żywieniu i spacerach, a nawet na higienie czy regularnej kontroli stanu zdrowia i w razie potrzeby wizytach u weterynarza. Nasi czworonożni przyjaciele to w większości stworzenia bardzo towarzyskie, potrzebujące naszej uwagi, troski oraz wspólnego spędzania czasu, najchętniej na ulubionych psich zabawach.

Tymczasem, zwłaszcza po pewnym czasie, gdy nasz pupil nie jest już szczeniakiem lecz dorosłym osobnikiem, zdarza nam się zapominać o tym, że wybieganie się podczas spacerów, nawet połączone z przeciąganiem szarpaka czy gonieniem za piłką to nieco za mało. Zabawy z psem w domu niesamowicie uszczęśliwiają właściwie wszystkie psiaki, a także umacniają naszą więź z nimi. Są ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy pogoda nie sprzyja długim przechadzkom czy wycieczkom. Stąd też naprawdę warto pomyśleć o tym, jak bawić się z psem. Czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby? Jakie zabawki dla psa warto kupić? W co się bawić z psem?

Psie zabawy – jak bawić się z psem?

Kiedy za oknem deszcz, śnieg, plucha, mróz, nie pozostaje nam nic innego, jak szybki spacer, by pies mógł załatwić swojego potrzeby fizjologiczne i powrót do domu. Nie tylko nam w taką pogodę jest zimno i nieprzyjemnie, również naszym pupilom. W takich dniach szczególnie (lecz nie tylko) warto organizować zabawy z psem w domu. Jednak, jak bawić się z psem?

Przede wszystkim pamiętajmy, że prócz typowych gier, np. w siłowanie się o ulubione zabawki (na przykład sznur dla psa) oraz aportowanie (rzucanie piłki dla psa po mieszkaniu, by pies mógł znów nam ją przynieść), choć niewątpliwie sprawiają one sporą frajdę zwierzakom, istnieje jeszcze wiele innych zabaw. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale nasi czworonożni przyjaciele wprost uwielbiają kreatywne psie zabawy. Zajęcia które ćwiczą umysł, koncentrację i pamięć. Takie zabawy przydają się nawet dla psa przewodnika, który na co dzień musi skupić się na ciężkiej pracy. Zatem, w co się bawić z psem? Jak nauczyć psa aportować?

W co się bawić z psem?

Wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, że równie istotne, co spacery są wspólne zabawy z psem w domu, dlatego warto pomyśleć o tym, w co się bawić z psem. Jedną z popularniejszych psich zabaw jest ta, w szarpanie zabawek, a także zabawa w aportowanie. Zabawy w domu pomagają wzmocnić więź z naszym pupilem oraz wspierają jego rozwój umysłowy i koordynację ruchową. Dzięki nim możemy także zapobiegać nudzie i niechcianym zachowaniom, które mogą wynikać z nadmiaru energii.

Poza tym, psy uwielbiają grę w chowanego, która angażuje doskonale rozwinięty psi zmysł węchu. W tej zabawie albo możemy sami chować się przed swoim pupilem, albo wybraną wcześnie piłeczkę, gryzak dla psa lub pluszaka.

Chyba jeszcze bardziej niż zabawę w chowanego, psy lubią poszukiwania smakołyków, które należy ukryć w różnych zakamarkach w domu. Co poza tym? Jak bawić się z psem?

Zabawy z psem w domu

W co się bawić z psem w warunkach domowych? Szarpanie ulubionych zabawek, aportowanie, gra w chowanego oraz poszukiwanie to tylko kilka z polecanych psich zabaw. Jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, tj. mamy w domu dość miejsca i przedmiotów, które możemy wykorzystać do tej świetnej zabawy z psem w domu, konieczne spróbujmy stworzyć dla swojego pupila tor przeszkód.

Pokonywanie kolejnych trudności na wyznaczonej przez nas drodze, najlepiej z ukrytymi tu i ówdzie smakołykami to dopiero frajda! Przysmaków można zresztą użyć do jeszcze jednej zabawy. Tym razem będziemy potrzebować koca, który złożymy kilka razy w kostkę, a w poszczególnych zagięciach poutykamy psie ciasteczka.

Jak bawić się z psem w domu?

Niezależnie od tego, w co się bawimy w danym momencie, pamiętajmy o pewnych zasadach. Zabawy z psem w domu zawsze muszą mieć sztywno wyznaczone ramy. Psa trzeba nauczyć tego, kiedy zabawa się kończy. Takim znakiem może być np. komenda „stop”.

Komentarze: