Wpisz kod BALTICA podczas składania zamówienia i odbierz DARMOWY PAKIET próbek karm Baltica!

Ile snu potrzebuje pies?

Ile snu potrzebuje pies

Ile snu potrzebuje pies w ciągu dnia i nocy? To, że psy śpią w ciągu doby znacznie więcej niż ludzie nie jest żadną tajemnicą. Wystarczy spędzić dzień lub dwa z jednym z tych zwierząt, by zaobserwować, że nie tylko w nocy zapadają w sen, ale też drzemią w ciągu dnia i to wielokrotnie. Czy to normalne, by nasz czworonożny przyjaciel spał tak dużo? Z drugiej strony czy powinniśmy się martwić, gdy pies śpi niewiele? Ile powinien spać szczeniak, by prawidłowo się rozwijać i rosnąć? Natomiast ile godzin śpi pies dorosły? Jak zapewnić swojemu pupilowi właściwe warunki do zdrowego snu? Wyjaśniamy ile snu potrzebuje pies oraz radzimy jakie posłania i legowiska dla psa są najlepsze!

Ile snu potrzebuje pies a ile szczeniak?

Zastanawiając się ile snu potrzebuje pies, warto rozgraniczyć jaka jest właściwa ilość snu dla młodych, jaka dla dorosłych psów oraz psa seniora. W takim razie, ile powinien spać szczeniak? Ile godzin snu potrzebuje pies? Otóż, zapotrzebowanie tych zwierząt na sen w pierwszych miesiącach życia (nawet do 1 roku życia) jest bardzo duże. Szczeniaki nierzadko przesypiają nawet 18-20 godzin w ciągu doby. Warto w tym miejscu wyjaśnić z czego to wynika.

Ile godzin snu potrzebuje pies?

Otóż maluchy (gdy nie śpią) są bardzo aktywne, nieustannie bawią się i psocą, a to pochłania sporo energii. Jednocześnie wciąż są bardzo małe. Taka nadpobudliwość w połączeniu z niewielkich rozmiarów organizmem skutkuje tym, że szczeniaki potrzebują dużo czasu na regenerację sił, czyli sen. To jednak nie wszystko. Wszyscy, którzy mają pod swoją opieką szczeniaka, powinni pamiętać, że młode pieski są znacznie bardziej emocjonalne, niż dorosłe. Przez to wszystko, co się wokół nich dzieje mocno przeżywają, ekscytują się, a niekiedy i smucą, co również je męczy. Ostatecznie, po powrocie ze spaceru, podczas zabawy, a nawet jedzenia potrafią zapaść w głęboki sen.

Oczywiście to, ile powinien spać szczeniak jest uzależnione od jego aktywność oraz temperamentu. Natomiast ile godzin śpi pies dorosły? Ile snu potrzebuje pies, który etap szczenięctwa ma już dawno za sobą? Czy dobór odpowiedniego spośród wielu dostępnych obecnie na rynku posłań i legowisk dla psa, rzeczywiście ma duży wpływ na jakość jego snu?

Ile godzin śpi pies dorosły?

W zdecydowanej większości przypadków z czasem, gdy szczeniaki dojrzewają i stają się dorosłymi psami nie potrzebują już aż tak dużo snu. Wobec tego, ile godzin śpi pies dorosły? Można przyjąć, że przeważnie nasi czworonożni pupile śpią między 12 a 15 godzin dziennie, przy czym ponownie jest to uzależnione od ich aktywności, ale też rasy psów i wielkości. Zwykle psy ras dużych, szczególnie te, które dla zdrowia i dobrego samopoczucia potrzebują dużo ruchu przesypiają więcej godzin niż psy ras małych. Zresztą, kwestia aktywności w ogóle jest bardzo ważna i ma ogromny wpływ na jakość snu. Podobnie, niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego posłania i legowiska dla psa.

Dobór odpowiedniego posłania i legowiska dla psa gwarancją zdrowego snu

O tym, ile snu potrzebuje pies decyduje jego aktywność w ciągu dnia, ale też rasa i wielkość. Natomiast na to, ile godzin śpi pies ostatecznie w ciągu doby mają wpływ ogólne warunki, w tym miejsce, do jakiego udaje się na spoczynek. Stąd też wybór odpowiedniego psiego „łóżka” spośród wielu dostępnych na rynku posłań i legowisk dla psa często okazuje się kluczowy. Takie posłanie/legowisko powinno być wygodne, uszyte z przyjemnego materiału oraz dostosowane pod względem rozmiaru i kształtu do wielkości zwierzęcia.

Budki dla psa z materiału

Można pokusić się o kupno budki materiałowej dla psa, w której pupil będzie czuł się bardzo bezpiecznie. Takie budy dedykowane do mieszkań i domów są bardzo przytulne dla pupila i do tego ładnie komponują się we wnętrzu. Warto pamiętać, że kiedy pies urośnie na pewno nie będzie chciał spać na legowisku dla szczeniaka – wówczas trzeba kupić nowe, większe posłanie.

Komentarze: