Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Ile powinien jeść dorosły pies?

Ile powinien jeść dorosły pies

Ile powinien jeść dorosły pies? Odpowiednie porcje i dieta to nie lada wyzwanie dla wielu opiekunów. W opiece nad zwierzętami jedną z istotniejszych kwestii jest właśni ich prawidłowe żywienie. Nie inaczej jest w przypadku psów. Aby nasi pupile cieszyli się dobrym zdrowiem i doskonałym samopoczuciem, przede wszystkim potrzebują wysokiej jakości, wartościowej karmy, która dostarcza do organizmu niezbędnych witamin oraz mikro i makroelementów. Chociaż wybór odpowiedniego pokarmu jest ważny, nie możemy na tym poprzestawać. W karmieniu dorosłego psa równie istotna jest też dzienna dawka karmy dla psa. Wobec tego, ile powinien jeść dorosły pies? Jak karmić psa przebialkowanego? Na jakiej podstawie należy ocenić właściwą ilość jedzenia dla swojego czworonożnego przyjaciela i ile razy dziennie dawać psu jeść?

Karmienie dorosłego psa

Pod wieloma aspektami zwierzęta są zdane na łaskę ludzi. Dotyczy to również żywienia. W związku z tym, na nas, opiekunach spoczywa ogromna odpowiedzialność. Przecież jedzenie jest jednym z najistotniejszych czynników, które to rzutują na zdrowie i samopoczucie. Musimy przy tym pamiętać, że na ogół psy lubią dużo jeść. Przeważnie zjadają tyle, ile dostaną, a nierzadko i proszą o więcej. Jeśli natomiast nasz pupil odmawia jedzenia może to wręcz świadczyć o tym, że:

  • coś mu dolega,
  • jest chory,
  • zestresowany,
  • wystraszony
  • czy też z jakiegoś powodu smutny.

Ile razy dziennie powinien jeść dorosły pies?

Prawidłowe nawyki żywieniowe warto wyrabiać już w pierwszych tygodniach, miesiącach i latach życia. Oczywiście mając na uwadze, że potrzeby szczeniąt są zupełnie inne od potrzeb w pełni dojrzałych osobników. Daltego dzienną dawkę karmy dla psa warto zawsze dostosowywać indywidualnie. To, ile powinien jeść dorosły pies wynika również z jego:

  • ogólnego stanu zdrowia,
  • rasy psa,
  • i wielkości,
  • a także ilości aktywności fizycznej.

Co jeszcze warto uwzględnić w karmieniu dorosłego psa i ile razy dziennie dawać psu jeść? Czy warto stosować witaminy dla psa?

Dzienna dawka karmy dla psa

Dzienna dawka karmy dla psa musi spełniać jego indywidualne potrzeby żywieniowe. Oznacza to, ze nie sposób jednoznacznie wskazać ile powinien jeść dorosły pies, ponieważ każde zwierzę jest inne, ma mniej lub więcej ruchu na co dzień, jest w lepszym lub gorszym stanie zdrowia. Duże znaczenie, jak już zostało wspomniane, ma też rasa. Naturalnie, gdy ze swoim pupilem trzy razy dziennie wychodzimy na długie, dość męczące spacery czy też wspólnie uprawiamy jogging, na pewno będzie on potrzebował więcej jedzenia, niż pies, który przeważnie wyleguje się w domu i wychodzi na 2 krótkie spacery.

Ile powinien jeść dorosły pies?

Jeśli chodzi o dostosowanie dziennej dawki karmy dla psa przy uwzględnieniu jego rasy, warto w tym celu dowiedzieć się jak najwięcej na temat danej rasy. Pomocne mogą się też okazać karmy opracowane z myślą o konkretnej rasie. Jednocześnie, musimy pamiętać, że karma mokra i sucha różnią się od siebie kalorycznością (ta druga jest bardziej kaloryczna i ma w składzie mniej wody). Dlatego przy wyborze pożywienia dla naszego pupila, warto zwrócić uwagę na skład i wartości odżywcze karmy. Dobór odpowiedniej diety wpłynie nie tylko na kondycję fizyczną psa, ale również na jego samopoczucie i ogólny stan zdrowia.

Ile razy dziennie dawać psu jeść?

Przy karmieniu dorosłego psa równie istotna, co dzienna dawka jedzenia dla psa jest ilość posiłków. Ile razy powinien jeść dorosły pies? Dawkowanie karmy ma wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i zdrowie psychiczne zwierzęcia. W związku z tym, warto zastanowić się ile razy dziennie dawać psu jeść, by posiłki dobrze się trawiły, a pies czuł się po prostu najedzony – ani przejedzony, ani głodny.

Optymalne wydaje się więc dzielenie dziennej dawki jedzenia dla psa na dwie lub trzy porcje – rano i wieczorem lub rano, popołudniu i wieczorem. W ten sposób nasz czworonożny przyjaciel będzie zawsze syty, nie będzie miał potrzeby podjadania, a jego układ trawienny zostanie odciążony, dzięki czemu unikniemy problemów z wypróżnianiem.

Komentarze: