Kupowane razem
Produkty VETNIQUE
Podobne produkty
Ostatnio oglądane
Opis
Glandex Powder 114 g
Opis produktu:
specjalny preparat o smaku łososia wspomaga trawienie i wspomaga naturalne opróżnianie gruczołów odbytu. Problemy z gruczołami odbytu są częstym problemem u psów. Preparat Glandex zostały stworzone specjalnie z myślą o tym problemie. Z każdym stolcem trochę treści wychodzi z gruczołów odbytu i w ten sposób problemy zmniejszają się lub całkowicie znikają.
Sygnały problemów z gruczołem odbytu to m.in.:
– Nadmierne lizanie odbytnicy
– Twój pies ma trudności z wypróżnianiem
– Twój pies gładzi “jeździ” pupą po podłodze
– Nieprzyjemne zapachy wydzielają się z gruczołów odbytu
Stosowanie dzienne:
psy o masie:
< 5 kg: 1/8 łyżeczki do herbaty (0.5 g) 5-10 kg: 1/4 łyżeczki do herbaty (1.0 g) 10-25 kg: 1/2 łyżeczki do herbaty (1.5 g) 25-35 kg: 3/4 łyżeczki do herbaty (2.5 g) > 35 kg: 1 łyżeczka do herbaty (3.0 g)
Glandex to karma uzupełniająca dla psów, minimalizująca problemy z gruczołami okołoodbytowymi. Unikalna formuła Glandex® to naukowy przełom, który szybko i skutecznie rozwiązuje problemy gruczołów okołoodbytowych u psów, a ponadto działanie suplementu jest znacznie efektywniejsze od manualnego wyciskania zatok okołoodbytowych. Skład Glandex® skomponowany jest w sposób umożliwiający działanie ‘od wewnątrz’ – bezpośrednio na gruczoły, a dodatkowo wspomaga naturalne opróżnianie zatok.
CZYM SĄ GRUCZOŁY OKOŁOODBYTOWE?
Są to dwa gruczoły znajdujące się w zatokach okołoodbytowych, umiejscowionych po obu stronach odbytu. Gruczoły produkują lepką i płynną wydzielinę,o bardzo nieprzyjemnej woni, która u zdrowego psa, poprzez cienkie kanaliki opróżniana jest samoistnie podczas defekacji. Czasami jednak zdarza się, że zatoki okołoodbytowe z różnych przyczyn nie opróżniają się regularnie. W takim przypadku należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem weterynarii.
JAKIE SĄ PRZYCZYNY PROBLEMÓW Z GRUCZOŁAMI OKOŁOODBYTOWYMI?
Najczęstszymi przyczynami powstawania problemów z prawidłowym opróżnianiem zatok okołoodbytowych są: miękkie lub luźne stolce, problemy trawienne, alergie, infekcje, otyłość, słaba anatomia lub połączenie kilku przyczyn jednocześnie. Przepełnienie i stany zapalne zatok okołoodbytowych powodują dyskomfort i dolegliwości bólowe, które w konsekwencji mogą powodować inne problemy zdrowotne.
KIEDY NALEŻY ZAREAGOWAĆ?
Jeżeli pies wykazuje jakiekolwiek z opisanych wcześniej objawów, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Nieleczone problemy z gruczołami okołoodbytowymi, w konsekwencji mogą doprowadzić do wielu poważnych schorzeń, takich jak infekcje lub powstawanie ropni, które będą wymagały zastosowania antybiotykoterapii.