Czy klatka dla psa to dobry pomysł?

Czy klatka dla psa to dobry pomysł? Odkryj zalety i wady korzystania z klatek, aby podjąć świadomą decyzję dla Twojego futrzanego towarzysza.

Czy klatka dla psa to dobry pomysł?

Zastanawiasz się, Czy klatka dla psa to dobry pomysł? Sprawdźmy to Istnieją różne metody wychowywania psa oraz opieki nad nim. Na przestrzeni lat podejście do tego tematu zmieniło się diametralnie. Dziś raczej nie mówi się już o tresurze, lecz o układaniu czy też szkoleniu psa. Odchodzi się więc od karania psa za każde, nawet najdrobniejsze przewinienie. Większość właścicieli, oczywiście za radą weterynarzy i behawiorystów, stosuje system nagród, a nie kar. Coraz więcej mówi się też o tym, że każde zwierzę potrzebuje azylu – miejsca tylko dla siebie, w którym będzie czuło się swobodnie i bezpiecznie. I tak też, z roku na rok coraz większą popularność zdobywają specjalne klatki dla psów do domu. Jak w rzeczywistości czuje się pies w klatce? Czy jest to humanitarne? Czy klatka dla psa to dobry pomysł? W jakich sytuacjach warto zainwestować w klatkę dla szczeniaka i jak prawidłowo z niej korzystać? Jak przyzwyczaić psa do klatki?

Pies w klatce

Jeszcze do niedawna widok psa w klatce wzbudzał raczej negatywne konotacje i emocje. Klatki, zresztą całkiem słusznie, kojarzą się z więzieniem czy też schroniskiem dla zwierząt, gdzie zwierzęta zwykle nie mają odpowiednich warunków do życia i dość przestrzeni. Stąd też wciąż nie brakuje nieprzychylnych opinii odnośnie klatek dla psów do domu. Jednak, sytuacja ta powoli się zmienia. Klatki dla szczeniaków, jak i dla dorosłych już psów, budzą zainteresowanie coraz większej ilości psich opiekunów. Czy słusznie? Czy klatka dla psa to dobry pomysł? Otóż, wiele zależy w tym przypadku od samej klatki. Przede wszystkim jej rozmiaru. Ważne jest też w jaki sposób korzystamy z niej. Okoliczności, w jakich zwierzę będzie w niej zamykane.

Klatki dla psów do domu

Coraz więcej osób, które jeszcze do niedawna miały spore wątpliwości co do tego, czy klatka dla psa to dobry pomysł przekonuje się, że umiejętnie stosowana może być bardzo pomocna. Psy z natury szukają dla siebie spokojnego, ustronnego, odgraniczonego od otoczenia miejsca do odpoczynku. W związku z tym, pies w klatce ma szansę się wyciszyć i odprężyć. Jeśli tylko przyzwyczaimy go do niej od małego, prawdopodobnie stanie się jego szczęśliwym azylem.

Kluczowe natomiast, abyśmy dopasowali odpowiedni rozmiar klatki dla psów do domu. Ważne abyśmy stopniowo przyzwyczajali swojego pupila do przebywania w zamkniętej klatce. Nie powinno się zamykać psa w klatce za karę, ani na też na zbyt długo.

Klatka ma stanowić rodzaj osłoniętego od domowego zgiełku posłania. Przydaje się również w czasie podróży jako transporter. Z klatek dla psów do domu chętnie korzystają również właściciele, którzy regularnie uczestniczą ze swoim czworonożnym przyjacielem w wystawach, szkoleniach i konferencjach. Ważne by umieścic w niej wygodne posłanie dla psa i jakieś gryzaki dla psa lub inne zabawki, które dobrze się pupilowi kojarzą.

Klatka dla szczeniaka

Decydując się na zakup klatki, warto pamiętać, że im wcześniej ją nabędziemy i zaczniemy przyzwyczajać do niej psa, tym lepiej. Klatka dla szczeniaka będzie wówczas czymś naturalnym, czymś, co od małego dobrze mu się kojarzy. Ponownie – kluczowe jest odpowiednie jej zastosowanie. Poza szczęśliwym azylem, jaki zyskuje młody pies, klatka dla szczeniaka niesie za sobą jeszcze inne korzyści, a mianowicie ułatwia naukę czystości i zapobiega ewentualnym zniszczeniom.

Jako, że psy instynktownie nie załatwiają się w miejscu, w którym śpią, łatwiej przyzwyczaić je do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych na zewnątrz. Wystarczy szczeniaka prosto z klatki zabierać na dwór. Poza tym, gdy posiadamy klatkę i mamy już pewność, że nasz pupil czuje się w niej bezpiecznie, bez obaw możemy zostawić go w niej i wyjść. Spacer na zakupy nie będzie wówczas stresem, że po powrocie zastaniemy pogryzione buty czy meble. Psy to bowiem zwierzęta, które na mniejszej przestrzeni zawsze są spokojniejsze. Pies w klatce w oczekiwaniu na powrót swojego opiekuna przeważnie śpi.

Komentarze: