SCANVET zymodent pasta 100 ml

Producent:SCANVET

ZymoDent Pasta
Enzymatyczna pasta do pielęgnacji jamy ustnej i zębów dla psów, kotów i innych zwierząt. Skutecznie oczyszcza, neutralizuje przykry zapach i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.

Dostępne - Wysyłka w 24h

48,70 

+

Opis

Zymodent to enzymatyczna pasta do pielęgnacji jamy ustnej i zębów dla psów, kotów i innych zwierząt.Skutecznie oczyszcza, neutralizuje przykry zapach i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.
Zawiera kompleks enzymów, łagodny środek abrazyjny i związki cynku.Obecność bakterii w jamie ustnej powoduje powstawanie płytki nazębnej, kamienia nazębnego, nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej oraz stanów zapalnych dziąseł. Składniki pasty ZymoDent skutecznie ograniczają populację bakterii w jamie ustnej, rozpuszczają płytkę nazębną, ograniczając w ten sposób ryzyko rozwoju poważniejszych problemów w obrębie jamy ustnej. Podstawą działania pasty jest specjalistyczny enzymatyczny kompleks, wykazujący wielokierunkowe działanie. Zawartość naturalnie występujących enzymów – laktoperoksydazy, laktoferyny, lizozymu i oksydazy glukozowej umożliwia rozpuszczenie osadu i likwidację drobnoustrojów, znacznie ograniczając ich obecność w jamie ustnej. Kompleks enzymatyczny zawarty w paście ZymoDent przypomina kombinację enzymów obronnych obecnych w ślinie. Pośrednie związki procesów peroksydacji i innych zachodzących reakcji enzymatycznych w obecności soli izotiocyjanianowej wykazują silny efekt bakteriobójczy. Jednocześnie składniki te chronią szkliwo zapobiegając odkładaniu się płytki nazębnej, hamują enzymy wytwarzane przez Streptococcus mutans (jedna z bakterii tworzących biofilm na powierzchni zębów), likwidują nieprzyjemny zapach i poprawiają ogólny stan higieniczny jamy ustnej. Kolejnym ważnym składnikiem pasty jest delikatny środek abrazyjny na bazie krzemionki, który zapewnia łagodne, mechaniczne oczyszczanie zębów, nawet w przypadku braku szczotkowania. Istotna jest też zawartość jonów cynku, który wiąże lotne związki siarki odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Dodatkowo działa on synergistycznie z enzymatycznym systemem peroksydazy jako katalizator wielu reakcji enzymatycznych. Wspomaga także gojenie i regenerację dziąseł. Działanie składników pasty wzajemnie się uzupełnia, zapewniając skuteczną higienę jamy ustnej i zębów u zwierząt.

ZASTOSOWANIE:
ZymoDent stosuje się do codziennej pielęgnacji uzębienia i jamy ustnej.
Kompozycja specjalistycznych składników zapewnia wielokierunkowe działanie:
Oczyszczanie powierzchni zębów
Enzymatyczne rozpuszczanie osadu nazębnego
Zapobieganie powstawaniu płytki i kamienia nazębnego
Neutralizacja lotnych związków siarki (przyczyny nieświeżego oddechu)
Ograniczanie populacji szkodliwych bakterii w jamie ustnej i zapobieganie ich proliferacji
Wspomagająco w schorzeniach w obrębie jamy ustnej, takich jak stany zapalne dziąseł
Regularne stosowanie sprzyja utrzymaniu zdrowego uzębienia u zwierząt
SPOSóB UŻYCIA:
Pastę stosować regularnie, raz dziennie. Można używać do szczotkowania zębów przy użyciu dołączonej do opakowania szczoteczki – wówczas skuteczność pasty jest jeszcze lepsza. Jeśli szczotkowanie jest niemożliwe, wówczas wystarczy nałożyć pastę na powierzchnię zębów po obu stronach jamy ustnej, a specjalna konsystencja pasty umożliwia działanie składników enzymatycznych i łagodne oczyszczanie mechaniczne. W razie potrzeby przed rozpoczęciem stosowania pasty należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, gdyż może być konieczne usunięcie kamienia nazębnego w gabinecie weterynaryjnym.
Pastę stosuje się w następującej ilości:
Koty i psy <10kg m.c. – 1 porcji
Psy 10-20 kg m.c. – 2 porcje
Psy >20 kg – 3 porcje
Zwierzęta > 100kg – 4 porcje
1 porcja = 1 naciśnięcie pompki dozownika
W razie wątpliwości dotyczących stosowania pasty lub sposobu pielęgnacji jamy ustnej u zwierzęcia należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.
SKŁADNIKI: peptydy mleka(laktoferyna, laktoperoksydaza), lizozym, sól izotiocyjanianowa, oksydaza glukozowa, krzemionka (środek abrazyjny), chelat cynku, substancje pomocnicze, aromat mięsny.
WARUNKI PRZECHOWYWANIA:
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, chronić przed światłem.
Wyłącznie dla zwierząt. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Zachęcamy do obejrzenia video na temat pielęgnacji jamy ustnej u psów i kotów: https://www.youtube.com/watch?v=kUquvrjWXSA