VIRBAC effipro duo xl 4.02 ml ( 40-60) jedna pipet

Producent:VIRBAC

Ostatnie sztuki - Wysyłka w 24h

20,99 

Opis

Zastosowanie: Zwalczanie inwazji pcheł lub jednoczesnej inwazji pcheł i kleszczy.
Działanie: Każda pipetka zawiera: objętość pipetki (pojedyncza dawka) Fipronil /Pyryproksyfen Pchły: Zwalczanie inwazji pcheł (Ctenocephalides felis). Jednokrotne podanie produktu zapobiega kolejnej inwazji przez 7 tygodni. Zapobieganie namnażaniu się pcheł poprzez uniemożliwienie wylęgania się dojrzałych pcheł z jaj w okresie 12 tygodni od podania. Produkt leczniczy weterynaryjny może być stosowany jako element zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (AZPS), rozpoznanego wcześniej przez lekarza weterynarii. Kleszcze: Zwalczanie inwazji kleszczy (Ixodes ricinus). Jednokrotne podanie produktu zapobiega przez 2 tygodnie kolejnej inwazji Ixodes ricinus oraz przez 4 tygodnie inwazji Dermacentor reticulatus i Rhipicephalus sanguineus. Jeśli w momencie podania produktu obecne są kleszcze niektórych gatunków (Dermacentor reticulatus, Rhipicephalus sanguineus), nie wszystkie kleszcze mogą zostać zabite w ciągu 48 godzin.
Przeciwwskazania: Nie stosować u królików ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych, nawet śmierci. Nie stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.
Dawkowanie: Wystarczy podanie jednej pipetki, z możliwością wykonywania powtórzeń w odstępach jednomiesięcznych. W celu optymalnego zwalczania inwazji pcheł i kleszczy oraz ograniczenia namnażania się pcheł, schemat stosowania produktu może być oparty o zalecenia wynikające z lokalnej sytuacji epidemiologicznej.
Substancje czynne: FIPRONIL;PIRYPROKSYFEN;

W związku z nowelizacja przepisów dotyczących obrotu lekami OTC informujemy Państwa o podmiocie w którym zarejestrowana została nasza firma i uzyskała zgodę na obrót lekami OTCDane kontaktowe Wojewódzkiego Inspektoratu weterynarii40-585 Katowice, ul. Brynowska 25aTel.: 32 42-88-610Fax: 32 42-88-627punkt.kontaktowy@katowice.wiw.gov.plhttps://katowice.wiw.gov.pl/