VFCC Leczniczy szampon przeciw pchłom i kleszczom 473ml

Producent:SYNERGYLABS

 • Mocne działanie przeciwko pchłom i kleszczom.
 • Łagodzi podrażnienia spowodowane ukąszeniami.
 • Nawilża i odżywia skórę.

Ostatnie sztuki - Wysyłka w 24h

65,50 

Opis

VFCC Leczniczy szampon przeciw pchłom i kleszczom 473ml – tarcza obronna Twojego pupila

VFCC Leczniczy szampon przeciw pchłom i kleszczom 473ml to doskonałe narzędzie w walce z pasożytami. Każdy właściciel psa lub kota pragnie chronić swojego czworonoga przed uciążliwymi pasożytami zewnętrznymi. Skonstruowany z myślą o efektywnym eliminowaniu pchel, kleszczy i innych pasożytów, jednocześnie dba o kondycję skóry i sierści psa lub kota.

VFCC Leczniczy szampon przeciw pchłom i kleszczom 473ml – Kluczowe korzyści zdrowotne

Stosowanie tego specjalistycznego szamponu przyniesie Twojemu psu lub kotu:

 • Zabija pchły i kleszcze.
 • Delikatnie oczyszcza i złuszcza skórę i sierść.
 • Zawiera piretrum, pochodzący z kwiatów chryzantem.
 • Odżywienie i nawilżenie skóry.
 • Pozostawia płaszcz miękki, lśniący, wolny od pcheł i kleszczy.
 • w pełni bezpieczny dla psów, kotów, fretek, a nawet koni powyżej 12 tygodnia życia
 • zawiera 15% piretrum pochodzenia roślinnego
 • aloes i lanolina łagodzą podrażnioną skórę wynikających z ukąszeń.
 • delikatnie oczyszcza skórę i sierść, pozostawiając ją czystą i świeżą
 • Wzmocnienie barier ochronnych skóry przed zewnętrznymi czynnikami.

VFCC Leczniczy szampon przeciw pchłom i kleszczom 473ml – kiedy warto rozpocząć stosowanie? Szampon VFCC Leczniczy szampon przeciw pchłom i kleszczom 473ml jest dedykowany dla psów wszystkich ras i w każdym wieku, szczególnie dla tych, którzy są narażeni na kontakt z pasożytami zewnętrznymi. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza w cieplejszych miesiącach, kiedy aktywność pasożytów jest wyższa.

VFCC Leczniczy szampon przeciw pchłom i kleszczom 473ml – pasożyty

Poniżej publikujemy treści od producenta VFCC Leczniczy szampon przeciw pchłom i kleszczom 473ml, dotyczące pasożytów.
Psy i inne zwierzęta stałocieplne są szczególnie podatne na pchły w ciepłych warunkach klimatycznych, miesiącach letnich, podczas wysokiej temperatury i wilgotności powietrza. Mogą je również złapać od innych przyjaciół lub ze środowiska. Pchły korzystają z silnych, tylnych odnóży aby wskoczyć i złapać swoją ofiarę a następnie ugryźć zwierzę. Ukąszenia te mogą powodować swędzenie, utratę włosów, plamy, świąd a nawet infekcje skórne. Możesz zauważyć małe cząstki brudu na swoim zwierzęciu, to odchody pcheł i strawiona krew. Samice pcheł mogą żyć nawet przez kilka tygodni i w tym okresie znieść 20-30 jaj dziennie. Niektóre jaja wylęgają się w larwach na zwierzęciu, podczas gdy inne odpadają. Należy pozbyć się pcheł zarówno z zaatakowanego zwierzęcia jak i otoczenia, środowiska domowego.
Kleszcze to pasożytnicze stawonogi, które przywiązują się i karmią znajdując ciepłe miejsca takie jak skóra psa. Zazwyczaj kleszcze znajdują się w zalesionych obszarach, gęstej trawie, w roślinach, zaroślach. Psy, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu są skłonne do napotkania kleszczy. Kleszcze mogą zaatakować również jamę ustną , przyczepić się w jej zagięciu, szczelinie. Kleszcze stanowią ponadto poważny problem dla ludzi i zwierząt ze względu na ryzyko przenoszenia chorób takich jak borelioza, babeszjoza, hepatozoonoza, ehrlichioza. Mogą powodować niedokrwistość, obrzęk stawów, gorączkę a nawet paraliż. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Zawsze sprawdzaj swoje zwierzę, szczególnie przebywające w zalesionych obszarach.

Dawkowanie

Zalecane Dawkowanie:

Należy stosować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Dobrze zmocz sierść psa, nałóż odpowiednią ilość szamponu, dokładnie masuj, następnie spłucz. W razie kontaktu z oczami przemyj je obficie wodą.

Skład

Piretrum jest naturalnym insektycydem i środkiem odstraszającym szkodniki. W pełni naturalne pochodzenie roślinne – kwiaty chrysanthemum.
Nie zawiera parabenów – paraben naśladuje w ciele estrogen, gdy jego poziom jest zakłócony ma to związek z rakiem i problemami reprodukcyjnymi. Wszystkie preparaty są zatem wolne od parabenów, promują bezpieczeństwo, zdrowie, dobre samopoczucie.
Zrównoważone pH- delikatna skóra zwierząt wymaga zrównoważonego pH. Szampony przeznaczone dla ludzi posiadają niższe pH ( bardziej kwaśne) i nie powinny być stosowane u zwierząt domowych.
Nie zawiera mydła – wyłącznie delikatne, naturalne składniki. Żadnych szkodliwych detergentów.
Nie zawiera barwników.

Najczęściej zadawane pytania

Czy ten szampon jest odpowiedni dla szczeniąt?

Tak, produkt jest przeznaczony dla psów w każdym wieku.

Czy mogę używać tego szamponu regularnie?

Tak, jednak warto dostosować częstotliwość stosowania do aktualnej aktywności pasożytów.

Czy szampon jest bezpieczny dla wrażliwej skóry mojego psa?

Tak, zawiera składniki łagodzące podrażnienia.

Czy po użyciu tego szamponu mogę stosować także inne środki przeciwko pasożytom?

Tak, ale zalecamy konsultację z lekarzem weterynarii w celu dobrania optymalnej terapii.

Więcej o produkcie na naszym blogu

Jaki szampon dla psa? Kompleksowy przewodnik

Jaki szampon dla psa? Kompleksowy przewodnik

Mycie Twojego pupila to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia! Zastanawiasz się, jaki szampon dla psa wybrać?

Czytaj więcej
Jak często można kąpać psa?

Jak często można kąpać psa?

Jak często można kąpać psa? Dowiedz się, jaka częstotliwość kąpieli jest idealna dla zdrowia i dobrostanu Twojego futrzastego przyjaciela.

Czytaj więcej
Jak kąpać psa

Jak kąpać psa?

Jak kąpać psa? Poznaj sprawdzone metody, dzięki którym kąpiel Twojego pupila stanie się prawdziwą przyjemnością dla was obojga.

Czytaj więcej
W czym kąpać psa

W czym kąpać psa?

W czym kąpać psa? Odkryj, jakie narzędzia i akcesoria sprawdzą się najlepiej podczas pielęgnacyjnych chwil z Twoim czworonogiem.

Czytaj więcej
Jak usunąć kleszcza u psa

Jak usunąć kleszcza u psa?

Jak usunąć kleszcza u psa? Poznaj kroki, które pozwolą Ci szybko i bezpiecznie pozbyć się tego nieproszonego gościa ze skóry Twojego pupila.

Czytaj więcej
Kleszcze u zwierząt

Kleszcze u zwierząt - jak sobie radzić?

"Kleszcze u zwierząt - jak sobie radzić? Dowiedz się, jakie działania podjąć, by skutecznie chronić swoje zwierzęta przed niechcianymi pasożytami.

Czytaj więcej
Objawy boreliozy u psa

Objawy boreliozy u psa

Objawy boreliozy u psa. Czy Twój pies zachowuje się inaczej? Poznaj wczesne symptomy tej choroby przekazywanej przez kleszcze i dowiedz się, jak na nią reagować

Czytaj więcej