VETFOOD uroforce plus 120 kapsułek

Producent:VETFOOD

UROforce PLUS jest produktem, który zawiera cytryniany, będące inhibitorami krystalizacji i agregacji soli mineralnych. Przyczyniają się one do wzrostu pH moczu i ograniczenia ryzyka powstawania złogów szczawianowych i moczanowych.

Dostępne - Wysyłka w 24h

104,99 

+

Opis

CitroActiv B6 120 caps (dawniej Uroforce) to produkt wspomagający ograniczenie tworzenia się kamieni szczawianowo-wapniowych oraz zapewniajacy optymalny poziom magnezu oraz potasu we krwi.Zawarte w produkcie cytryniany potasu i magnezu pełnią rolę inhibitorów procesu krystalizacji i tworzenia się kamieni szczawianowych. Podawany doustnie cytrynian potasu wiąże wapń i tworzy rozpuszczalny w wodzie cytrynian wapnia. Dodatkowo dochodzi do łagodnej alkalizacji moczu, co wspomaga rozpuszczalność szczawianów wapnia. Kolejnym aktywnym składnikiem preparatu jest witamina B6 (pirydoksyna), której możliwy niedobór w organizmie prowadzi do zwiększonej endogennej produkcji kwasu szczawiowego. Zawarta w produkcie witamina B6 ma funkcje przeciwdziałania ewentualnemu niedoborowi tej witaminy i zapewnienia profilaktyki kamicy szczawianowej.Przeznaczenie: • wspomaganie prawidłowego odżywiania u zwierząt z tendencjami do pojawiania się kamieni szczawianowych w układzie moczowym, • prewencyjnie przed infekcjami w obrębie dróg moczowych, • w przypadku stanów wymagających alkalizacji moczu.
SKŁAD: cytrynian potasu (substancja alkalizująca mocz), żelatyna (otoczka), cytrynian magnezu-potasu (substancja alkalizująca mocz), stearynian magnezuDODATKI TECHNOLOGICZNE: celuloza mikrokrystalicznaDODATKI SENSORYCZNE: dwutlenek tytanu (otoczka)DODATKI DIETETYCZNE na 1 kg: witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 57,14 gSKŁADNIKI ANALITYCZNE: białko surowe 25,1%, włókno surowe 4,0%, tłuszcz surowy 1,9%, popiół surowy 52,3%, wapń 0,0%, fosfor 0,0%, sód 0,1%, magnez 1,2%, potas 20,8%, chlorki 0,7%, siarka 0,0%, witamina D ogółem 0,0%, hydroksyprolina 3,3%STOSOWANIE: Zaleca się podawać następujące ilości produktu w trakcie posiłku w zależności od masy ciała zwierzęcia:< 10 kg – 1 kapsułka co 12 godzin10-25 kg – 2 kapsułki co 12 godzin> 25 kg – 3 kapsułki co 12 godzinZalecany czas stosowania: do 6 miesięcy
W razie potrzeby można otworzyć kapsułkę i wymieszać jej zawartość z ulubionym przysmakiem. Jeśli sposób żywienia oparty jest tylko na suchej karmie, należy lekko ją zwilżyć, tak żeby zawartość kapsułki przylegała do pokarmu i została spożyta przez zwierzę. Przed użyciem zaleca się konsultacje z lekarzem weterynarii.es stosowania: do 6 miesięcy. Przed użyciem zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii. Podczas przyjmowania preparatu warto regularnie kontrolować mocz u zwierzęcia.