Vetfood Flora Care 60 kapsułek na biegunkę dla psa

Ostatnie sztuki - Wysyłka w 24h

98,00 

+

Opis

Vetfood Flora Care 60 Na biegunkę dla psa
PRZEZNACZENIE:

Ostre biegunki na tle wirusowym, bakteryjnym lub pasożytniczym
Zaburzenia wchłaniania
Wspomagająco przy antybiotykoterapii
Stany zapalne jelit
FLORA CARE to kombinacja bakterii probiotycznych (Enterococcus faecium), mikrokapsułkowanego maślanu sodu i FOS.

Szczep żywych kultur bakteryjnych – Enterococcus faecium poprzez wytwarzanie znacznej ilości kwasu mlekowego oraz licznych bakteriocyn wykazuje silną aktywność antybakteryjną w stosunku do patogenów t.j: Salmonella, E. coli czy Shigella. Szczep ten charakteryzuje się szybkim wzrostem i wysoką zdolnością do przejściowego zasiedlania przewodu pokarmowego gospodarza. Przy tym jest bezpieczny w stosowaniu u zwierząt ze względu na brak jego patogenności, czy toksyczności wobec makroorganizmu. Dodatkowo istnieją doniesienia naukowe, informujące o wzmacnianiu przez szczepy probiotyczne nieswoistych mechanizmów obrony przeciwwirusowej oraz stymulacji produkcji przeciwciał przeciw Giardii.
Mikrokapsułkowany maślan sodu – jeden z krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych (SCFA) stanowi podstawowe źródło energii dla kolonocytów, przyczynia się do utrzymania integralności bariery jelitowej, stymuluje wzrost saprofitycznej flory bakteryjnej.
Fruktooligosacharydy (FOS) modulują środowisko przewodu pokarmowego i funkcjonowanie układu immunologicznego.
STOSOWANIE:

Dziennie zaleca się podawać następujące ilości produktu w trakcie posiłku w zależności od masy ciała zwierzęcia:

na każde 20 kg – 1 kapsułka
W razie potrzeby można otworzyć kapsułkę i wymieszać jej zawartość z ulubionym przysmakiem. Jeśli sposób żywienia oparty jest tylko na suchej karmie, należy ja lekko zwilżyć, tak żeby zawartość kapsułki przylegała do pokarmu i została spożyta przez zwierzę.

1 kapsułka

Enterococcus faecium 35×109 CFU/g
Mikrokapsułkowany maślan Sodu 60 mg
FOS