VETFOOD barfeed l-karnityna na serce 100g

Producent:VETFOOD

Dostępne - Wysyłka w 24h

62,90 

(629,00  / kg)

+

Opis

OPIS:
L-karnityna odgrywa istotną rolę w metabolizmie tłuszczu. Transportuje długołańcuchowe kwasy tłuszczowe z cytozolu do mitochondriów, gdzie ulegają utlenieniu, w wyniku czego dochodzi do wytworzenia energii. Zaburzenia metabolizmu karnityny mogą mieć niekorzystny wpływ na stopień zaopatrzenia komórek w energię.
Ponadto karnityna uczestniczy w metabolizmie aminokwasów rozgałęzionych, biosyntezie acetylocholiny i procesach detoksykacyjnych. Należy do substancji o właściwościach antyoksydacyjnych.
L-karnityna chroni komórki mięśnia sercowego przed uszkodzeniami spowodowanymi brakiem dopływu krwi (niedokrwienie). Wspomaga wydolność tlenową i wytrzymałość mięśni, rekomendowana jest dla psów aktywnych i uprawiających sport. Ponadto należy do składników odżywczych, które mogą spowolnić pogarszanie się zdolności poznawczych u starzejących się zwierząt.
Korzystny wpływ tych składników na układ nerwowy może wynikać z poprawy funkcjonowania mitochondriów.
W mózgach psów w podeszłym wieku powstają znaczne ilości reaktywnych form tlenu, które mogą powodować uszkodzenia makromolekuł komórkowych.
Wykazano, że wzbogacanie dawki pokarmowej w antyoksydanty i kofaktory mitochondrialne może ograniczyć powstawanie reaktywnych form tlenu. Stwarza to możliwość zmniejszenia uszkodzeń oksydacyjnych w mózgu.
Warto wiedzieć: Niedobór karnityny może występować u psów z kardiomiopatią rozstrzeniową. Pierwsze takie przypadki udokumentowano u bokserów, a suplementacja karnityny dała pozytywne efekty u dwóch spośród czterech chorych psów, u których zaobserowano obniżone stężenie karnityny w mięśniu sercowym.
Suplementacja spowodowała poprawę stanu zdrowia, a po jej zaprzestaniu doszło do rozwoju zaburzeń czynności serca i wystąpiły objawy kliniczne.
PODAWANIE
Zaleca się podawać następujące ilości produktu w zależności od
masy ciała zwierzęcia: na każde 10 kg – 1 miarka dwa razy dziennie