VET-AGRO InPar tabletki odrobaczające dla psa (20 tabl.)
Producent:VET-AGRO
Ostatnie sztuki - Wysyłka w 24h
Opis
Zastosowanie: Leczenie u psów mieszanych inwazji dorosłych postaci nicieni i tasiemców następujących gatunków: Glisty: Toxocara canis, Toxascaris leonina (postacie dorosłe i niedojrzałe) Tęgoryjce: Ancylostoma caninum, Uncinaria stenocephala (postacie dorosłe) Włosogłówki: Trichuris vulpis (postacie dorosłe) Tasiemce: Dipylidium caninum, Taenia hydatigena, Taenia pisiformis (postacie dorosłe i niedojrzałe).
Działanie: Jedna tabletka zawiera Substancje czynne: Prazykwantel 50 mg Embonian pyrantelu 144 mg Fenbendazol 200 mg
Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą. Nie stosować jednocześnie z produktami zawierającymi pochodne piperazyny i/lub organiczny ester fosforanowy.
Dawkowanie: Wyłącznie podanie doustne. Dawkowanie: Zalecana dawka wynosi:1 tabletka/10 kg masy ciała (co odpowiada 5 mg/kg prazykwantelu, 14,4 mg/kg embonianu pyrantelu i 20 mg/kg fenbendazolu). Podczas rutynowego leczenia pojedyncza dawka jest wystarczająca. W przypadku rozpoznanej inwazji, leczenie należy powtórzyć po 14 dniach. Celem zapewnienia podania właściwej dawki, masa ciała powinna być określona najdokładniej jak to tylko możliwe. Sposób podawania: Tabletkę można podawać bezpośrednio do jamy ustnej psa lub rozkruszać i mieszać z pokarmem. Nie ma potrzeby głodzenia zwierzęcia w trakcie leczenia. Standardowo u dorosłych psów (powyżej 6. miesiąca życia) odrobaczanie przeprowadza się co trzy miesiące. Jeżeli właściciel psa nie zdecyduje się na regularną terapię produktami przeciwrobaczymi, wówczas możliwą alternatywą mogą być badania kału co trzy miesiące. W niektórych sytuacjach szczególnych, np. u suk karmiących, młodych psów (poniżej 6. miesiąca życia) lub w schroniskach, wskazana może być większa częstotliwość leczenia. W takim wypadku należy skonsultować się z lekarzem weterynarii w celu ustalenia odpowiedniego protokołu odrobaczania. Przy dłuższym stosowaniu produktu wskazana jest konsultacja z lekarzem weterynarii, który może zalecić zmianę produktu w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia oporności pasożytów.
Substancje czynne: PRAZIKWANTEL;FENBENDAZOL;PYRANTEL;
W związku z nowelizacja przepisów dotyczących obrotu lekami OTC informujemy Państwa o podmiocie w którym zarejestrowana została nasza firma i uzyskała zgodę na obrót lekami OTCDane kontaktowe Wojewódzkiego Inspektoratu weterynarii40-585 Katowice, ul. Brynowska 25aTel.: 32 42-88-610Fax: 32 42-88-627punkt.kontaktowy@katowice.wiw.gov.plhttps://katowice.wiw.gov.pl/