VETEXPERT specialist shampoo 250 ml

Producent:VETEXPERT

Dermokosmetyczny szampon dla psów i kotów do pielęgnacji skóry ze skłonnością do stanów zapalnych na tle bakteryjnym lub grzybiczym.

Dostępne - Wysyłka w 24h

40,00 

+

Opis

OPIS:
Szampon przeciwbakteryjno-przeciwgrzybiczy
Specjalistyczny szampon dla psów i kotów przeznaczony do pielęgnacji skóry ze skłonnością do stanów zapalnych na tle bakteryjnym lub grzybiczym. Dzięki odpowiedniemu doborowi składników, produkt delikatnie oczyszcza oraz poprawia kondycję skóry, zmniejszając świąd i przyspieszając regenerację. Nie wywołuje podrażnień. Może być stosowany jako uzupełnienie terapii chorób skóry, wywołanych przez bakterie i grzyby.
Dlaczego Specialist Shampoo?
Wspomaga terapię chorób skóry wywołaną przez bakterie i/lub grzyby
Poprawia kondycję skóry
Zapobiega ryzyku nadmiernego jej przesuszenia
PODAWANIE
Zmoczyć sierść letnią wodą, nanieść szampon na sierść (pies mały lub krótka sierść – ok. 2 ml, pies duży lub długa sierść – ok. 30 ml; łyżka stołowa zawiera 10 ml), wytworzyć pianę, masować przez ok. 5 min. Chronić oczy i uszy przed dostaniem się preparatu, dokładnie spłukać. W razie konieczności, czynność powtórzyć.
OSTRZEŻENIA
Stosować wyłącznie u zwierząt. Chronić przed dostępem dzieci. Przechowywać w temperaturze od +4°C do 25°C.
Opakowanie zawiera 250ml szamponu.
SKŁAD
Składniki zawarte w szamponie Specialist Shampoo wykazują właściwości oczyszczające skórę i sierść, utrzymują właściwe pH. Zawarte w szamponie łagodne środki myjące oraz odpowiednio dobrane substancje, poprawiają jakość okrywy włosowej oraz przyspieszają regenerację. Chlorheksydyna w połączeniu z ketokonazolem zapewnia wysoką skuteczność w przypadku pielęgnacji skóry dotkniętej chorobami tła bakteryjnego i grzybiczego.
Tak kompleksowe działanie produkt zawdzięcza następującym składnikom:
Chlorheksydyna – substancja bakteriobójcza i bakteriostatyczna. Skutecznie pomaga łagodzić podrażnienia i stany zapalne skóry.
Ketokonazol – substancja przeciwgrzybicza. Zmniejsza świąd i łuszczenie towarzyszące zakażeniom grzybiczym skóry.
Pantenol – substancja nawilżająca, która odgrywa istotną rolę w regeneracji skóry, wspomagając gojenie ran i łagodząc podrażnienia.
Gliceryna – substancja silnie nawilżająca, wnikająca do warstwy rogowej naskórka. Poprawia elastyczność skóry.
SKŁADNIKI CZYNNE
Chlorheksydyna, ketokonazol, pantenol, gliceryna.