Otyłość i nadwaga u psa

Otyłość i nadwaga u psa karmy weterynaryjne: zbilansowane rozwiązania żywieniowe. Pomagaj schudnąć i zachować formę z naszymi ekspertami.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Otyłość i nadwaga u psa karmy weterynaryjne

Otyłość u psów może być spowodowana wieloma czynnikami – mogą to być na przykład przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca lub też nadmierne karmienie. Aby się przekonać, czy pies ma nadwagę, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jeśli żebra pokryte są tłuszczem, pies nie ma wcięcia w pasie, a jego brzuch jest obwisły, to jest to sygnał, aby zmienić dietę oraz udać się do lekarza weterynarii. Weterynarz przeprowadzi badania krwi i moczu, po czym sprawdzi ogólny stan zdrowia zwierzęcia. Zaleci również stosowanie karm dietetycznych dla psów otyłych, które wspomagają odchudzanie. W sklepie internetowym Zoona.pl dostępna jest karma dla psów z nadwagą, pochodząca od renomowanych producentów, która skutecznie pomoże pozbyć się nadmiernych kilogramów. Nie można zapomnieć, że oprócz diety, pies powinien mieć zapewnioną regularną aktywność fizyczną. Długie spacery, treningi czy zabawa, to właśnie to, czego potrzebuje, aby szybko pozbyć się nadwagi i zminimalizować ryzyko powstania groźnych chorób z nią związanych.

Jaką karmę wybrać dla psów z nadwagą i otyłością?

Karmy dietetyczne dla psa takie jak sucha karma dla psów otyłych to najczęściej wybierana forma diety. Jest ona wygodna w podawaniu i przechowywaniu oraz dostarcza zwierzętom odpowiedniego zapotrzebowania kalorycznego. Charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu i bogatą zawartością błonnika. Nawet niewielka ilość karmy zapewnia uczucie sytości u zwierzęcia, a nadmiar energii należy wykorzystać do wspólnych zabaw i ćwiczeń. Hills Canin Metabolic to karma dla psów z nadwagą, która wspomaga przemianę materii. Według badań aż u 96% psów, w ciągu dwóch miesięcy stosowania tej karmy, zaobserwowano obniżenie masy ciała.

Karmy odchudzające dla psa – jaką wybrać?

Wysokiej jakości karmy weterynaryjne dla psów z otyłością często są oznaczane przez producentów jako Light. Wyróżniają się niską zawartością tłuszczu i energii. Aby uzyskać prawidłową wagę ciała zwierzęcia, należy zapewnić mu lekkostrawne białko, które odżywia mięśnie i dostarcza składników potrzebnych do zachowania zdrowia i witalności. Duża zawartość wysokiej jakości mięsa przyczynia się do poprawy kondycji zwierzęcia, a nie wzrostu jego wagi.

A może mokre karmy dietetyczne, czyli karmy niskotłuszczowe?

W ofercie sklepu Zoona.pl dostępne są także mokre karmy dla psów otyłych, które są zwane karmami niskotłuszczowymi. Stanowić urozmaicenie diety zwierząt, tak aby chętnie jadły, a nie przybierały na wadze. Sucha karma dla psów otyłych od producenta Specific może być stosowana w przypadku leczenia otyłości, cukrzycy, zaparć czy innych problemów gastrycznych. Zawiera ona niską ilość tłuszczy oraz dużo włókien pochodzących z pszenicy i owsa. Utrzymuje niski poziom glukozy, a kwasy tłuszczowe omega-3 poprawiają ruchomość stawów u psów otyłych oraz wspomagają zdrowy stan skóry i sierści. L-karnityna zawarta w tej karmie jest odpowiedzialna za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórkowych, dzięki czemu nastąpi spalanie tłuszczu, a pies zachowa tkankę mięśniową. Nadwaga i otyłość mogą prowadzić do wielu poważnych chorób, dlatego koniecznie należy obserwować zwierzaka i szybko reagować na zmiany zachodzące w jego ciele.