Odstraszacze i repelenty dla kota

Odstraszacze i repelenty dla kota: skuteczne rozwiązania, by chronić miejsca i przedmioty. Bezpieczne dla zwierząt, gwarancja spokoju w domu.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Jak odstraszyć koty z podwórka?

Koty to obok psów ulubione zwierzęta domowe. Trudno ich nie lubić, aczkolwiek zdarza się, że trzeba sięgnąć po skuteczny odstraszacz kotów. Co ważne, jak odstraszyć koty zastanawiają się nie tylko ludzie, którzy nie przepadają za sierściuchami. Po specjalny preparat odstraszający koty sięgają także ich właściciele.

Wielu zastanawia się, jak odstraszyć koty od kwiatów. Faktem jest, że są to bardzo zwinne zwierzęta i mogą dostać się w każde miejsce, również do ogrodu. Niestety, stąd już tylko krok od robienia sobie toalety z trawników czy rabatów zamiast załatwiania się w kuwecie. Niczym rzadkim jest też rozkopywanie grządek. To wszystko często zmusza właścicieli do tego, żeby sięgnąć po profesjonalny odstraszacz na koty. Oczywiście środek odstraszający koty musi być bezpieczny dla zwierząt.

Jeżeli znaleźliście się Państwo w podobnej sytuacji i chcecie odstraszyć koty, ponieważ wyrządzają one szkody w ogrodzie, proszę pamiętać, że również na grządkach mogą one być przydatne i pożyteczne. Między innymi skutecznie zwalczają niewielkie gryzonie, w tym nornice, które niszczą nasiona, owoce, korzenie czy pędy roślin.

Jaki zapach odstrasza koty?

Futrzaki są zwierzętami o bardzo czułym węchu. Dlatego często wystarczy roztoczyć zapach odstraszający koty. Nie lubią one przede wszystkim zapachu octu, cebuli, ruty, lawendy, cytrusów, naftaliny, papryki czy cynamonu.

Jeżeli zastanawiacie się Państwo, czym odstraszać koty w ogrodzie, niekiedy wystarczy rozłożyć w nim kilka szmatek nasączonych octem. Można też pokusić się o posadzenie roślin, które wydzielają zapach nietolerowany przez sierściuchy (np. lawenda wąskolistna, ruta zwyczajna, kocanka włoska, bodziszek bałkański).

Sprawdzi się także profesjonalny odstraszacz kotów, tj.:

  • Ultradźwiękowy odstraszacz dla kotów – wkopywany w ziemię i wyposażony w czujnik ruchu. Odstrasza koty dźwiękiem o wysokim brzmieniu.
  • Wodny odstraszacz dla kotów – wykrywający zbliżającego się kota i spryskujący go wodą.

Oprócz tego można zastosować specjalne maty z kolcami. Jako że są one plastikowe, nie ranią łapek kotów, ale skutecznie zabezpieczają miejsca, gdzie zwierzęta nie powinny przebywać. Jeżeli wybierzecie Państwo taki odstraszacz, koty nie powinny więcej buszować w ogrodzie.

Jak odstraszać koty z wybranych miejsc w domu?

Spray odstraszający koty lub inny tym podobny preparat będzie najlepszym wyborem, jeżeli chcecie Państwo, aby kot w domu lub mieszkaniu nie był rezydentem określonych przestrzeni. Taki płyn odstraszający koty jest bezwonny dla ludzi, a przy tym bardzo nieprzyjemny dla futrzaków.

Proszę pamiętać, żeby stawiać wyłącznie na profesjonalny i specjalistyczny środek odstraszający koty. Wówczas macie Państwo pewność, że będzie on wystarczająco skuteczny, a przy tym również bezpieczny dla kota. Odstraszają one te przemiłe zwierzęta, ale ich nie trują, co jest kluczowe dla zdrowia i życia kota.

Odstraszacze dla kotów w sklepie Zoona.pl

Dobrze wiemy, co odstraszy koty i w sklepie Zoona.pl zebraliśmy najlepsze spraye i inne środki do odstraszania futrzaków. Jednocześnie zawsze na pierwszym miejscu stawiamy sobie bezpieczeństwo zwierząt. Dlatego w swojej ofercie mamy produkty rekomendowane przez kliniki weterynaryjne. W naszym sklepie znajdziecie Państwo nawet skuteczny preparat odstraszający koty od sikania. Dzięki temu nie trzeba używać neutralizatora zapachu moczu kota. którego wynikiem są brzydkie zapachy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i składania zamówień na najlepsze i bezpieczne odstraszacze dla kotów.