Odrobaczanie psa

Odrobaczanie psa – kluczowy element troski o zdrowie Twojego czworonoga. Regularna profilaktyka zapobiega infekcjom i chroni zdrowie Twojego pupila.

Bestsellery

Wyświetlanie jednego wyniku

Odrobaczanie psa – dlaczego jest takie ważne?

Jeżeli jesteś właścicielem czworonoga i chcesz dbać o jego dobry stan zdrowia, odrobaczanie psa jest Twoim obowiązkiem. Pamiętaj, że psy to zwierzęta, które niezbyt dbają o swoją higienę. Pasjonują je odchody, podejrzane zapachy, śmieci, pozostałości jedzenia itp. Pies je liże, wącha i zjada. Niestety, są one pełne pasożytów i bardzo łatwo groźne robaki przedostają się do organizmu zwierzęcia. Stąd musisz regularnie sięgać po leki na odrobaczenie psa (np. pasty i tabletki na robaki dla psa).

Tabletki na odrobaczanie psa – walka z pasożytami

Pasożyty bytujące w układzie pokarmowym i wydalniczym psa to m.in. robaki obłe, pierwotniaki, przykry i płazińce. Negatywnie wpływają one na kondycję i stan zdrowia zwierzęcia. Pies źle się rozwija, ponieważ jest pozbawiony ważnych dla psa składników pokarmowych. W końcu czworonóg źle się czuje, ma osłabiony organizm i choruje. Jest to niebezpieczne szczególnie dla szczeniąt będących w fazie rozwoju. Objawy sugerujące zakażenie pasożytami to m.in. apatia, ciągły sen, ciężki oddech, brak apetytu, wymioty czy biegunka.

Tabletki na odrobaczanie psa są niezbędne również dlatego, że niektóre pasożyty są groźne dla ludzi. Na przykład glisty atakują płuca, wątrobę, oczy czy mózg człowieka. Szkodliwe są także bytujące w ludzkim organizmie tasiemce.

Tabletka na odrobaczenie psa – jakie środki, preparaty na odrobaczanie psa stosować?

Rynek jest bardzo bogaty w leki na odrobaczanie psa. W sklepie Zoona.pl oferujemy następujące produkty:

  • tabletki na odrobaczanie dla psów,
  • doustna pasta na odrobaczenie psa,
  • zawiesiny na psie pasożyty,
  • krople na odrobaczanie dla psów w formie spot-on.

Pamiętaj, że optymalny produkt powinien dobrać lekarz weterynarz. Weźmie on pod uwagę rodzaj pasożyta, ale też wagę, wiek i wielkość Twojego czworonoga. Jeżeli chcesz kupić niezawodne preparaty, w tym tabletki na odrobaczenie psa, w zoologicznym sklepie Zoona.pl na pewno znajdziesz coś dla swojego pupila. Oferujemy wyłącznie sprawdzone tabletki na odrobaczenie dla psów od najlepszych producentów.

Jak działa tabletka na odrobaczanie psa?

Nie musisz wiedzieć, jak działają tabletki na odrobaczenie psa. Najważniejsze, że są one skuteczne. Wszystko dzięki zawartym w nim substancjom czynnym. Preparaty na odrobaczanie psa zawierają w sobie m.in. prazikwantel, milbemycynę, fenbendazol czy embonian pyrantelu. Pozbycie się pasożytów z organizmu zwierzęcia jest możliwe na dwa sposoby:

  • preparaty porażają system nerwowo-mięśniowego pasożytów,
  • środki zakłócają przemianę materii pasożytów.

Tabletki na odrobaczenie psa – jak podawać?

Tabletki na robaki dla psa podaje się doustnie. Skieruj pysk zwierzęcia ku górze, odciągnij dolną szczękę i umieść tabletkę na odrobaczanie psa u podstawy jego języka. Następnie zacznij masaż jego gardła i dopilnuj, żeby pies połknął tabletkę. Dawkowanie tabletek na odrobaczenie psa należy przeprowadzić zgodnie z zaleceniami producenta lub wskazówkami weterynarza.

Odrobaczanie psa – jak często podawać tabletki na robaki dla psa?

Pierwsze odrobaczanie psa wykonaj w 2. tygodniu życia szczeniaka. Następnie podawaj leki na odrobaczanie psa co dwa tygodnie, aż do czasu zaprzestania picia mleka przez szczeniaczki. W przypadku zwierząt dorosłych odrobaczanie psa zwykle przeprowadza się 2-4 razy w roku. Jeszcze częściej odrobacza się psy pracujące oraz hodowlane.

Jeżeli chcesz przeprowadzić odrobaczanie psa, cena tabletki na robaki wynosi od kilku do kilkunastu złotych. To niewiele, a regularnie odrobaczając psy, uchronisz swojego pupila przed groźnymi chorobami przenoszonymi przez pasożyty. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić tabletki na odrobaczenie psa, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Oferujemy preparaty na robaki dla psa w wieku szczenięcym i dorosłego osobnika różnego pod względem wielkości i wagi.

Pamiętaj też, że dla Twojego psa groźne są też pasożyty zewnętrzne. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Zoona.pl środków na pchły i kleszcze. Zadbaj o zdrowie swojego czworonoga w sposób kompleksowy!