Obroże na pchły i kleszcze dla kota

Obroże na pchły i kleszcze: ochrona dla Twojego kota. Skuteczne produkty dla kotów, chroniące przed niechcianymi pasożytami. Bezpieczeństwo w zasięgu łapy

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Obroża na kleszcze dla kotów – najlepsza ochrona przeciw pchłom i kleszczom

Pchły i kleszcze to pasożyty zewnętrzne, które są poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia mruczków. Jeżeli chcesz zapewnić właściwą ochronę dla swojego czworonoga, obroże przeciw kleszczom dla kota będą najlepszą bronią przeciw tym groźnym pasożytom.

Obroża przeciw pchłom dla kota będzie stanowić pierwszą linię obrony dla futrzaka przez tymi pasożytami. Pamiętaj, że zapchlony kot może cierpieć z powodu silnego świądu. Możliwe jest też bakteryjne zakażenie skóry, a w przypadku kociaków i starych kotów – nawet anemia. Co więcej, pchły sprzyjają zakażeniu pasożytem wewnętrznym, jakim jest tasiemiec. To wszystko sprawia, że obroża na pchły dla kota jest niezbędna dla Twojego pupila.

Jeszcze większe zagrożenia dla zdrowia i życia kota stanowią kleszcze. Te liczne pasożyty przenoszą bardzo groźne choroby odkleszczowe (m.in. anaplazmoza, hemobartonelloza, erlichioza, borelioza, babeszjoza). Obroże przeciw kleszczom dla kotów pomagają uchronić zwierzęta przed ukąszeniem i zakażeniem.

Jak działa obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota?

Swoją skuteczność obroża od kleszczy dla kota zawdzięcza specjalnemu składowi. Dobra i skuteczna obroża antykleszczowa dla kota w swoim składzie zawiera substancje zwalczające niebezpieczne insekty, np.:

  •  imidaklopryd – środek insektobójczy zwalczający wszystkie stadia rozwoju pcheł;
  • flumetryna – środek odstraszający kleszcze.

Uwalnianie substancji aktywnych następuje stopniowo. Z jednej strony obroże na kleszcze dla kota paraliżują i uśmiercają pasożyty już żerujące na skórze i sierści zwierzaka, z drugiej – skutecznie je odstraszają. Jeżeli nawet kleszcz wkłuje się w skórę Twojego mruczka, szybko zostanie uśmiercony.

Najlepsza obroża na kleszcze dla kota – opinie o obroży antykleszczowej Foresto

Jeżeli interesuje Cię niezawodna i skuteczna obroża na kleszcze dla kota, w sklepie Zoona.pl znajdziesz między innymi obrożę antykleszczową Foresto. To znakomita obroża przeciw kleszczom dla kota, która doskonale radzi sobie z pasożytami zewnętrznymi, jakimi są kleszcze oraz pchły, ale także wszy, wszoły czy muchy piaskowe.

Ta doskonała obroża na kleszcze dla kotów jest bezwonna i wodoodporna. Dzięki temu w żaden sposób nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu czworonoga. Nie wpływa także negatywnie na jego zmysły. Jednocześnie jest bardzo wydajna. Jedna obroża przeciw pchłom dla kota działa nawet przez 8 miesięcy. Między innymi okres skuteczności odróżnia ją od innych preparatów na pasożyty dla kota (np. krople na kleszcze i pchły typu spot-on).

Obroża na pchły dla kota – od kiedy i jak zakładać?

Obroże przeciw kleszczom dla kotów możesz zakładać nawet niewielkim kociakom. Dla lepszej ochrony futrzaków stosuj ją u kotów, które ukończyły dziesięć tygodni. Pamiętaj, żeby obroża na kleszcze dla kota została dobrana optymalnie względem wagi zwierzaka.

Jako że ma ona regulowane zapięcie, na pewno dopasujesz ją idealnie do szyi swojego kota. Zakładasz ją w taki sposób, żeby obroża antykleszczowa dla kota ściśle przylegała do jego ciała, a jednocześnie nie dusiła zwierzęcia i nie krępowała ruchów jego głowy. Jednak wcześniej wyczesz sierść kota, żeby oczyścić ją ze wszelkich zanieczyszczeń.

W sklepie Zoona.pl znajdziesz najlepsze obroże na kleszcze dla kota, które skutecznie hamują żerowanie pasożytów zewnętrznych. Oczywiście oferujemy też inne preparaty na pchły i kleszcze u kotów. Mamy też tabletki i krople na pasożyty wewnętrzne.