Nożyczki do strzyżenia dla psa

Nożyczki do strzyżenia dla psa: Profesjonalne i ostre, idealne do precyzyjnego strzyżenia sierści. Zestaw nożyczek dla psa

Bestsellery

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy strzyżenie psów jest konieczne?

Strzyżenie psów to zabieg niezbędny w przypadku niektórych ras. Jeżeli masz psa, który wymaga tego zabiegu, jego strzyżenie jest Twoim obowiązkiem. W innym wypadku może się to skończyć sfilcowaniem się sierści i chorobami skóry.

Nie jest zalecane strzyżenie psów, które mają podszerstek, ale nie rośnie ich włos okrywowy. Wręcz przeciwnie – strzyżenie psów jest zalecane, jeżeli zwierzak ma rosnący włos okrywowy lub obfity podszerstek (np. yorkshire terrier, maltańczyk, shih tzu, bichon frise, sznaucer, terrier rosyjski, terrier szkocki, seter irlandzki, pudel, foxterrier).

Jakie narzędzia do strzyżenia psa? Akcesoria do strzyżenia psów w Zoona.pl

Jeżeli chcesz ostrzyc swojego pupila, musisz się do tego przygotować pod kątem merytorycznym. Jednak sama wiedza nie wystarczy. Potrzebny jest Ci do tego również specjalistyczny zestaw do strzyżenia psów. W sklepie Zoona.pl znajdziesz bardzo różne akcesoria, które pozwolą bezpiecznie i dokładnie ostrzyc czworonoga. Oferujemy m.in.

  • pojedyncze i różnorodne nożyczki do strzyżenia psów,
  • zestaw nożyczek dla psa (m.in. nożyczki degażówki dla psa, nożyczki gięte dla psa, nożyczki do trymowania psa, nożyczki fryzjerskie dla psa),
  • strzyżarki dla psów.

Jak widzisz, mamy wszystko, co jest niezbędne do pielęgnacji Twojego pupila. Dzięki nim strzyżenie psa w domu będzie znacznie szybsze, prostsze i bezpieczniejsze dla czworonoga.

Zwykle strzyżenie psów wykonasz z wykorzystaniem dwóch narzędzi. Potrzebne są Ci nożyczki dla psa oraz strzyżarka dla psa. Prawdopodobnie poradzisz sobie nawet ze zwykłymi nożyczkami, aczkolwiek zalecamy nożyce do strzyżenia psów. Natomiast koniecznie muszą to być specjalne strzyżarki dla psów dedykowane futrzakom, ponieważ psy mają szorstki i twardy włos.

Oprócz tego, zwłaszcza w przypadku niektórych ras (np. sznaucery, foxterriery, jack russel terriery, jamniki szorstkowłose), postaw na trymer lub nożyczki trymerskie dla psa. Wykonasz dzięki temu trymowanie, a więc usuniesz dojrzałe włosy wraz z cebulkami i zrobisz miejsce nowym włosom do swobodnego wzrostu.

Strzyżenie psa w domu – jak zrobić to dobrze?

Jeżeli strzyżenie psów przeprowadzasz w domu i masz niezbędne akcesoria, pamiętaj o naostrzeniu i naoliwieniu nożyczek. Dzięki temu nie będą one szarpać sierści czworonoga. Przed strzyżeniem umyj swojego pupila, wykorzystując do tego specjalne szampony dla psów. Później wysusz i rozczesz jego sierść. Przygotuj też zapas smakołyków.

Nie ma znaczenia, od jakiej części zaczynasz strzyżenie psów (np. tułów, ogon, łeb). Pamiętaj jednak, żeby nie ostrzyc psa zbyt krótko. Jego włos okrywowy jest barierą ochronną dla brudu i nadmiaru promieni słonecznych. Natomiast podszerstek odpowiada za termoregulację, chroniąc psa przed zimnem i przegrzaniem. Zbyt krótkie strzyżenie psa sprawi też, że jego skóra będzie narażona na uszkodzenia mechaniczne.

Strzyżenie psa – cennik w salonie groomerskim

Jeżeli obawiasz się samodzielnego strzyżenia (np. robisz to po raz pierwszy), możesz skorzystać z szerokiej oferty salonów groomerskich. Decydując się na specjalistyczne strzyżenie psów, ceny usługi są różne w zależności od jej zakresu oraz wielkości psa.

Strzyżenie psów z kąpielą i usługą trymowania zwykle kosztuje 100-400 złotych. Oczywiście w salonie używa się specjalnych kosmetyków dla psów, które dostaniesz także w sklepie Zoona.pl.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz kosmetyki oraz akcesoria do strzyżenia psów. Jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie znajdziesz trymery, strzyżarki i nożyczki dla psa, które sprostają strzyżeniu nawet najbardziej wymagającej sierści.