Myszy

Myszy: małe, zwinne gryzonie o żywym charakterze. Doskonałe do obserwacji i nauki. Zaskakująco inteligentne i pełne osobowości. Idealne dla początkujących hodowców.

Bestsellery

Wyświetlanie jednego wyniku

Jak wyglądają małe myszy domowe?

Myszy to jedne z najchętniej wybieranych gryzoni hodowlanych. Zwierzę domowe to zupełnie co innego, aniżeli mysz leśna czy zwykła mysz szara. Wprawdzie to wersja zwykłej myszy, jednak to właśnie myszki hodowlane mają swój urok.

Swoimi gabarytami mysz hodowlana jest zbliżona do zwykłej myszy domowej. Inne jest jej futerko. Najczęściej jest to mysz biała, jak wskazuje nazwa – o białym umaszczeniu. Popularna jest też szara mysz o szarym futerku. Oprócz tego spotyka się myszki o umaszczeniu czekoladowym, niebieskim czy w łatki. Wprawdzie mysz hodowlana może nie mieć futerka, ale najczęściej ma futro krótkowłose, długowłose, kręcone lub gładkie i błyszczące. Oczka myszek są natomiast czarne lub czerwone (albinosy).

Wiele osób, których interesuje myszy, zastanawiają się też, ile żyje mysz domowa przeznaczona do hodowli. Tak więc żyją one znacznie dłużej aniżeli zwykłe myszy i dożywają wieku nawet czterech lat.

Co jedzą myszy hodowlane?

Jeżeli zdecydujecie się Państwo na mysz hodowlaną, dla jej długiego życia w zdrowiu należy karmić zwierzę specjalistyczną karmą. Przede wszystkim potrzebna jest karma podstawowa, najlepiej wzbogacona o białko. W naszym sklepie znajdziecie Państwo takie karmy, również w formie kolb i przysmaków dla gryzoni.

Myszkom można również podawać kiełki, świeże zioła, owoce, warzywa czy chleb pełnoziarnisty – suchy i świeży. Zastanawiając się nad tym, czego nie lubią myszy, nie zalecamy owoców cytrusowych oraz szpinaku i szczawiu. Co dla wielu może być zaskoczeniem, unikać należy też żółtego sera, który jest bogaty w tłuszcz, solę i konserwanty. W zamian raz na tydzień można podać myszce twaróg, jajko czy chude gotowane mięso.

Klatka dla myszy i akcesoria w sklepie Zoona

Jeżeli zdecydujecie się Państwo na takie zwierzę, mysz nie wymaga szczególnej opieki, ale oczywiście należy zadbać o to, żeby przebywała w komfortowych warunkach. Podstawą jest klatka dla myszy. Mądra mysz może próbować wydostać się z klatki, dlatego pręty powinny być od siebie oddalone nie więcej niż o 5 mm. Wówczas z klatki nie wydostaną się również młode myszki. Jeżeli jednocześnie chcecie Państwo zaoszczędzić czasu na sprzątaniu ściółki dla myszek, zalecamy klatki z dolnymi ściankami z plastiku. Najlepsze są ściółki drzewne lub bawełniane, które dobrze chłoną wilgoć. Same klatki dla gryzoni również są bardzo różne (np. parterowe, piętrowe).

Proszę pamiętać również o podstawowym wyposażeniu klatki dla myszy. Podstawowe akcesoria dla gryzoni to m.in. poidło i pojemnik na karmę. Zalecamy też domek dla myszy, który będzie miejscem jej schronienia. Pośród zabawek dla myszek znaleźć można natomiast specjalne tunele czy kołowrotki.

Jesteśmy przekonani, że w ofercie sklepu Zoona znajdziecie Państwo najważniejsze akcesoria, które posłużą myszkom hodowlanym. Mamy tutaj zabawki dla gryzoni, ale też poidła, miseczki na karmę czy domki. Oczywiście dostaniecie u nas również klatki dla myszy.

 Zapraszamy też do zapoznania się z artykułami dla innych gryzoni (m.in. szynszyle, chomiki, szczury, króliki, nutrie). To wszystko na Zoona.pl!