Dechra Laxatract syrop na zaparcia dla psów i kotów 50ml

Producent:DECHRA

Dostępne - Wysyłka w 24h

62,20 

+

Opis

Syrop na zaparcia Dechra 50 ml
Dechra Laxatract Syrop Na Zaparcia Pies Kot 50 Ml
Skład
1 ml syropu zawiera 667 mg laktulozy.
Właściwości
Laktuloza jest syntetycznym dwucukrem, który nie jest trawiony przez zwierzęta i tylko w nieznacznym stopniu wchłaniany z przewodu pokarmowego. Laktuloza stanowi substrat dla flory bakteryjnej jelita grubego. Jej rozkład do kwasu mlekowego powoduje zakwaszenie treści jelita grubego, a osmotyczne działanie kwasów organicznych wywołuje efekt przeczyszczający w przypadku zaparć. Zakwaszenie treści jelitowej tworzy niesprzyjające warunki środowiskowe dla chorobotwórczych bakterii takich jak E. coli i Salmonella, natomiast sprzyja namnażaniu pożytecznych bakterii probiotycznych.
LAXATRACT przywraca fizjologiczne czynności jelita grubego, a także pozytywnie wpływa na naturalną motorykę jelit psa i kota.
Wskazania
Mieszanka paszowa dietetyczna dla psów i kotów wykazujących objawy zaparcia o różnym podłożu (np. pilobezoary, zaleganie mas kałowych, słaba perystaltyka jelita grubego) oraz wspomagająco w leczeniu bakteryjnych zakażeń przewodu pokarmowego.
Sposób podania
Stosować wyłącznie doustnie u psów i kotów, najlepiej na czczo. Laxatract może być mieszany z karmą lub wodą do picia, lub za pomocą strzykawki może być podawany bezpośrednio doustnie.