ketoscan plus 100 ml

Producent:SCANVET

Szampon KetoScan PLUS przeznaczony jest do pielęgnacji skóry psów i kotów ze skłonnością do łupieżu, dermatoz i stanów zapalnych tła grzybiczego i bakteryjnego.

Dostępne - Wysyłka w 24h

24,40 

+

Opis

Szampon KetoScan PLUS przeznaczony jest do pielęgnacji skóry psów i kotów ze skłonnością dołupieżu, dermatoz i stanów zapalnych tła grzybiczego i bakteryjnego.

posiada pH odpowiednie dla skóry psów i kotów

dokładnie oczyszcza skórę i okrywę włosową

likwiduje nieprzyjemny zapach

pomaga przywrócić równowagę mikrobiologiczną skóry

pomocny w pielęgnacji skóry z problemami dermatologicznymi, w których może dochodzić do nadmiernego namnażania drożdżaków (m.in. Malassezia pachydermatis) i bakterii

Ketokonazol hamuje rozwój niekorzystnych grzybów, w tym drożdżaków Malassezia pachydermatis.Chlorheksydyna posiada właściwości antyseptyczne, szczególnie wobec bakterii Gramdodatnich(m.in. gronkowców).Sposób użycia:Lekko zmoczyć sierść zwierzęcia i rozprowadzić na niej niewielką ilość szamponu. Szampondokładnie wmasować w sierść, pozostawić na 5 minut, a następnie spłukać. W razie potrzebyczynność powtórzyć. Chronić oczy, uszy i pysk zwierzęcia. Szampon najlepiej stosować raz wtygodniu lub zgodnie z zaleceniem lekarza weterynarii.Skład:Aqua, Lauramidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Chlorhexidin Digluconate, Oleamide DEA, Ketoconazole, PEG-75 Lanolin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Hydrolyzed Collagen, Lactic Acid,Sodium Benzoate C.I. 16255Objętość:100 mlWyłącznie dla zwierząt. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnymdla dzieci.Nadmierna proliferacja grzybów (w tym drożdżaków) i bakterii bytujących na skórze psów i kotów oraz zaburzenie równowagi mikrobiologicznej może zachodzić m.in. w przebiegu atopowego zapalenia skóry, alergii pokarmowej, APZS, zaburzeń rogowacenia, cukrzycy, zaburzeń hormonalnych (choroby tarczycy, nadnerczy), dermatoz psychogennych lub przy ogólnym osłabieniu odporności organizmu. W konsekwencji może dochodzić do rozwoju bakteryjnych lub grzybiczych zapaleń skóry, nasilenia istniejących zmian skórnych, zwiększenia świądu. W takich sytuacjach, oprócz odpowiedniego leczenia choroby podstawowej, pomocna może być pielęgnacja skóry i sierści z zastosowaniem odpowiedniego szamponu (po konsultacji z lekarzem weterynarii).
Filmy edukacyjne na temat kąpieli zwierząt.
https://www.youtube.com/watch?v=JddUL1MIoHs&t=24s https://www.youtube.com/watch?v=RyKe6AAb0z4