Ostatnio przeglądane

FCN Oral Care 8 kg Powiększ

FCN Oral Care 8 kg

Nowy

Specjalnie opracowana karma dla kotów wspomagająca higienę jamy ustnej.

Więcej informacji

179,00 zł

Specjalnie opracowana karma dla kotów wspomagająca higienę jamy ustnej.

Średnio 2 na 3 koty cierpią z powodu schorzeń stomatologicznych. W kontakcie ze śliną płytka nazębna ulega procesowi mineralizacji, co prowadzi do odkładania kamienia nazębnego. Z czasem staje się to przyczyną zapalenia dziąseł, przykrego oddechu i wypadania zębów.

Właściwości:

- Efekt mechanicznego czyszczenia. Zachęcenie kota do rozgryzania krokietów sprzyja ograniczeniu powstawania płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego, dzięki efektowi mechanicznego działania (czyszczenie).
- 59% redukcja odkładania kamienia nazębnego po 28 dniach podawania kotu wyłącznie karmy ORAL SENSITIVE 30*
- Podwójne działanie dla optymalnej higieny jamy ustnej.
- Unikalny kształt i tekstura krokieta zapewniają w trakcie jedzenia mechaniczny efekt czyszczący, co sprzyja usuwaniu płytki nazębnej.
- Polifosforan sodu jest aktywną substancją, ktora wiążąc wapń obecny w ślinie zapobiega jego odkładaniu na zębach i powstawaniu kamienia nazębnego.

Prawidłowy przebieg zmiany diety:

Aby uniknąć stresu, związanego z gwałtowną zmianą karmy należy przestrzegać okresu przejściowego (ok. 7 dni). W tym czasie, zaleca się mieszanie dotychczasowej karmy z nową, stopniowo zwiększając jej ilość. Po zakończeniu tego okresu w misce powinien znajdować się już tylko nowy pokarm.

Składniki:

suszone mięso drobiowe, kukurydza, gluten kukurydziany, ryż, tłuszcze zwierzęce, włókna roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, pulpa buraczana, proszek jajeczny, fosforan sodu, fruktooligosacharydy, tran, olej sojowy, łupiny i nasiona psyllium, DL-metionina, L-lizyna, tauryna.

Napisz opinię

FCN Oral Care 8 kg

FCN Oral Care 8 kg

Specjalnie opracowana karma dla kotów wspomagająca higienę jamy ustnej.

Napisz opinię