Sphynx

Karma dla kotów rasy Sfinks: intensywne odżywianie dla skóry i energii. Dostosowana dieta dla niewłosatego, ciepłolubnego sfinksa.

Bestsellery

Wyświetlanie jednego wyniku

Koty Egipskie Sfinks – hodowla, żywienie

Można to podać jako formę ciekawostki – kot sfinks to zwierzę, które jednych przyciąga, innych wręcz przeciwnie – odpycha. Na pewno jest to zwierzę o bardzo oryginalnym wyglądzie. Mimo iż kojarzy się on z Egiptem, trzy główne odmiany to kot sfinks doński, petersburski i kanadyjski. Co jest cechą charakterystyczną dla tych zwierząt, koty sfinksy są pozbawione owłosienia. Jednak nie tylko nagość jest tutaj czymś, co rzuca się w oczy. Oprócz tego rasa kota sfinks charakteryzuje się olbrzymimi uszami i oczami w kształcie cytryny. Uwagę należy zwrócić też na bardzo liczne fałdy skórne.

Ile kosztuje Sfinks?

Jeżeli zdecydujecie się Państwo na koty rasy sfinks, za które trzeba zapłacić przynajmniej 2000 złotych, proszę pamiętać, że są to zwierzęta czułe, lubiące przytulać się do opiekunów. Po części wynika to z braku owłosienia i potrzeby ogrzania ciała. Jeżeli kot sfinks zostaje sam, podobnie jak w przypadku niesprzyjającej pogody, warto postawić na ubranka dla sfinksa. Sprawdzi się też koc czy mata grzewcza. Możecie Państwo również zainwestować w większe pluszaki, do których kot będzie mógł się przytulić w czasie nieobecności opiekuna.

Przydadzą się też zabawki. Szczególnie że to zwierzęta, które naprawdę lubią zabawę. W sklepie Zoona znajdziecie Państwo m.in. znakomite do zabawy ze sfinksami najróżniejsze wędki, tunele i drapaki, mamy także zabawki interaktywne czy piłki. Z kolei znużone zabawą zwierzę znajdzie schronienie i chwilę wytchnienia w ciepłym legowisku dla kota.

Kot Sfinks – czym się żywi, jaka karma dla Sfinksa?

Żywienie sfinksa wcale nie musi być trudne i skomplikowane. Na pewno znacznie łatwiej i bezpieczniej postawić na sprawdzone karmy od najlepszych producentów w branży. Proszę pamiętać, że to zwierzęta bardzo ruchliwe, które spalają dużo energii. W związku z tym karmy dla sfinksów powinny być bardziej bogate w kalorie. Jeżeli nie wiecie Państwo, czym karmić sfinksa, zalecamy karmy dla kotów tej rasy z naszej oferty, tj.:

  • karmy mokre dla kotów rasy sfinks,
  • suche karmy dla kotów rasy sfinks,
  • karmy weterynaryjne dla kotów rasy sfinks,
  • przysmaki dla kotów rasy sfinks.

Jeżeli żywienie kota sfinksa odbywa się z wykorzystaniem najlepszej karmy, macie Państwo pewność, że do organizmu pupila dostarczane są wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. To najlepszy i najprostszy sposób na zdrowe, prawidłowe żywienie sfinksa. Oczywiście należy korzystać z sugestii producenta i podawać zwierzęciu tyle karmy, ile wskazują informacje na etykiecie. Jeżeli to kocięta, sfinks potrzebuje bowiem innego pokarmu i w innych ilościach niż osobnik dorosły.

Akcesoria i karma dla Sfinksa w sklepie Zoona

Jesteśmy głęboko przekonani, że w sklepie Zoona znajdziecie Państwo wszystko, co jest niezbędne do hodowli tego charakterystycznego kota. Oferujemy ubranie dla sfinksa, bardzo wiele akcesoriów i najlepsze karmy. Dzięki nam sfinksy mogą cieszyć Państwa swoją obecnością u boku przez wiele lat. Polecamy też środki do pielęgnacji kotów typu sfinks. Zaleca się wycieranie ich mokrą myjką z uwagi na sebum blokujące pory w skórze. Mamy też specjalne preparaty do czyszczenia uszu kota, a nawet zabezpieczające skórę zwierzęcia przed promieniami UV.

Jeżeli zależy Państwu na dobrym zdrowiu swoich zwierząt i są to koty sfinks, cena na pewno nie gra roli. Jednak przykładamy wagę nie tylko do najwyższej jakości oferowanych produktów. Staramy się oferować je w jak najniższej, akceptowalnej i konkurencyjnej cenie. Wszystkie produkty z naszej oferty znajdziecie Państwo na stronie Zoona.pl. Zapraszamy do zakupów!