Cavalier King Charles

Karma dla Cavalier Spaniel: idealna dieta dla Twojego Cavalieryka. Wspomagaj zdrowie i energię swojego psiaka z naszymi dedykowanymi produktami.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Cavalier king charles spaniel – co to za rasa? Jaka karma dla Cavalier Spaniel?

Zastanawiasz się jaka jest odpowiednia karma dla Cavalier Spaniel? Skupmy się na początek, co to za rasa. Jeżeli Państwa wybór padł na psa rasy cavalier king charles spaniel, najpewniej lubicie małe i urocze psiaki. Bezsprzecznie ich wygląd sprawia, że to psy bardzo dobrze odbierane w społeczeństwie.

Jednak w parze z wyglądem idzie również łagodny i przyjacielski charakter. To psy, które lubią spędzać czas ze swoim właścicielem. Nie gardzą też pieszczotami. Proszę pamiętać, że to czworonogi wymagające dużej uwagi. Jeżeli jest inaczej, mogą nawet popaść w depresję. Oprócz tego są wrażliwe, a więc nie należy podnosić na nie głosu i karcić. Nie zaleca się też pozostawiania ich na długi czas samych, co może prowadzić do wytworzenia się leku separacyjnego.

Z uwagi na swoje usposobienie cavalier king charles spaniel to pies, który sprawdzi się w rodzinie z dziećmi. Jednak najlepiej, kiedy dzieci są już nieco większe. Te najmniejsze często nie potrafią bowiem obchodzić się z psami w sposób delikatny. Dla zapewnienia rozrywki przydają się natomiast różne zabawki dla psów.

Jeżeli to pies cavalier king charles spaniel, hodowla czworonoga tej rasy nie jest szczególnie trudna i skomplikowana, aczkolwiek to psy mające swoje wymagania. Dlatego należy je regularnie pielęgnować, m.in. przemywać ich oczy gazikiem nasączonym solą fizjologiczną. Konieczne jest też właściwe żywienie. Cavalier king charles spaniel powinien być karmiony specjalistyczną karmą. Natomiast podczas treningów i między posiłkami sprawdzą się najróżniejsze przysmaki dla psa.

Jaka karma dla psa rasy cavalier king charles spaniel?

Jeżeli Państwa pupilem jest cavalier king charles spaniel, karma specjalna dla tego czworonoga jest najlepszym rozwiązaniem w zakresie zdrowego żywienia. Oczywiście mówimy o karmach dla psów wysokiej jakości, jakie znajdziecie Państwo w naszej ofercie. W przypadku przygotowywania posiłków samodzielnie proszę pamiętać, że mięso mięśniowe (np. dróg, dziczyzna, wołowina, jagnięcina) należy poddać obróbce cieplnej. To samo dotyczy warzyw i ryb. Z kolei owoce i suplementy dla psów należy podawać w formie nieprzetworzonej i surowej.

Oczywiście o wiele łatwiej i bezpieczniej zainwestować w karmy właściwe dla tej rasy. Szczególnie że dieta psa powinna być inna w zależności od wieku i potrzeb żywieniowych zwierzęcia. Jeżeli jest to mały cavalier king charles spaniel, szczeniak powinien być karmiony nawet cztery razy dziennie. Nieco większe szczeniaczki należy karmić trzema porcjami w ciągu dnia, a po ukończeniu 9. przynajmniej do 18. miesiąca życia – dwukrotnie, a więc tak, jak dorosłego psiaka. Proszę pamiętać, żeby pory karmienia były stałe.

Wysokiej jakości suche i mokre karmy dla psów rasy cavalier king charles spaniel zalecane są z uwagi na właściwe proporcje. Mięso stanowi w nich zwykle ok. 40 proc. składu, dalej są warzywa i owoce (ok. 30 proc.), zdrowe tłuszcze (ok. 20 proc.) i wypełniacze typu ryż czy makaron (ok. 10 proc.). Poza tym w składzie karm znajdują się naturalne suplementy (m.in. algi). Oczywiście dodatkowo możecie Państwo podawać swoim pupilom wysokiej jakości preparaty dla psów.

Akcesoria i karmy dla psa rasy cavalier king charles spaniel w sklepie Zoona

Jeżeli w swoim domu macie Państwo psa rasy cavalier king charles spaniel, zapraszamy do nas. W jednym miejscu zebraliśmy najlepszej jakości pokarm dla czworonogów rasy cavalier king charles spaniel. Karma dla Państwa pupili to znakomite i doskonale zbilansowane pożywienie, które dostarczy psiakowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Polecamy też karmy weterynaryjne dla psów, jeżeli Państwa psiak ma jakieś problemy zdrowotne.

Oczywiście przygotowaliśmy też mnóstwo akcesoriów dla właścicieli psów rasy cavalier king charles spaniel. Każdy właściciel czworonoga tej rasy znajdzie u nas smycze, obroże (również obroże przeciwkleszczowe dla psów), kontenery, szelki, legowiska dla psa i wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na Zoona.pl!