VETOQUINOL flevox ” m” 1,34 ml 10 – 20 kg

Producent:VETOQUINOL

Preparat przeciw pchłom i kleszczom dla psów.

Dostępne - Wysyłka w 24h

15,80 

+

Opis

Wskazania:
koty: leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.) i kleszczy (Rhipicephalus sanguineus). Działanie insektobójcze wobec nowych inwazji dorosłych pcheł utrzymuje się do 4 tygodni. Produkt wykazuje trwałe działanie bójcze do 1 tygodnia wobec kleszczy (Rhipicephalus sanguineus i Dermacentor reticulatus). W przypadku obecności kleszczy Dermacentor reticulatusw momencie zastosowania produktu nie wszystkie kleszcze mogą zostać zabite w ciągu pierwszych 48 godzin, lecz mogą zginąć w ciągu tygodnia.
psy: leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalidesspp.) i gryzących/żujących wszołów (Trichodectescanis) u psów. Działanie insektobójcze wobec nowych inwazji dorosłych pcheł utrzymuje się do 8 tygodni. Nie wykazano natychmiastowego działania roztoczobójczego wobec kleszczy, niemniej jednak produkt wykazał trwałe działanie bójcze przeciw kleszczom do 4 tygodni wobecRhipicephalus sanguineus i Dermacentor reticulatus oraz do 3 tygodni wobec Ixodes ricinus. Jeśli w momencie zastosowania produktu są obecne kleszcze tych gatunków, mogą nie wszystkie kleszcze zostać zabite w pierwszych 48 godzinach, lecz mogą zginąć w ciągu tygodnia.
koty, psy: Nowo zasiedlające pchły giną w ciągu 48 godzin od wejścia na zwierzę. Produkt może być używany jak część strategii leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), uprzednio rozpoznanego przez lekarza weterynarii.
Przeciwwskazania: Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub ważących mniej niż 1 kg z powodu braku dostępnych danych. Nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub ważących mniej 2 kg z powodu braku dostępnych danych. Nie stosować u zwierząt chorych (choroby ogólnoustrojowe, gorączka) lub ozdrowieńców. Nie stosować u królików, ponieważ mogłyby wystąpić działania niepożądane, anawet śmierć. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na fipronil lub na dowolną substancję pomocniczą. Nie podawać doustnie.
Skład:
Flevox 50 mg roztwór do nakrapianiadla kotów 1 pipetka 0,5 ml zawiera 50 mg fipronilu,
Flevox 67 mg roztwór do nakrapianiadla małych psów 1 pipetka 0,67 ml zawiera 67 mg fipronilu,
Flevox 134 mg roztwór do nakrapianiadla średnich psów 1 pipetka 1,34 ml zawiera 134 mg fipronilu,
Flevox 268 mg roztwór do nakrapianiadla dużych psów 1 pipetka 2,68 ml zawiera 268 mg fipronilu,
Flevox 402 mg roztwór do nakrapianiadla bardzo dużych psów 1 pipetka 4,02 ml zawiera 402 mg fipronilu.
Postać farmaceutyczna:przezroczysty, żółty roztwór do nakrapiania.
W związku z nowelizacja przepisów dotyczących obrotu lekami OTC informujemy Państwa o podmiocie w którym zarejestrowana została nasza firma i uzyskała zgodę na obrót lekami OTCDane kontaktowe Wojewódzkiego Inspektoratu weterynarii40-585 Katowice, ul. Brynowska 25aTel.: 32 42-88-610Fax: 32 42-88-627punkt.kontaktowy@katowice.wiw.gov.plhttps://katowice.wiw.gov.pl/