Fiprex spot on L 20-40 kg 1 szt.

Producent:VET-AGRO

Fiprex® to linia weterynaryjnych produktów leczniczych przeznaczona do zwalczanie kleszczy, pcheł i wszy u psów i kotów. Fiprex® SPOT-ON jest roztworem do nakrapiania bezpośrednio na skórę. Substancją czynną zawartą w preparatach linii Fiprex® jest fipronil – insektycyd i akarycyd, łączący wysoką skuteczność w eliminowaniu kleszczy i pcheł z niską toksycznością dla zwierzęcia i jego otoczenia.

Ostatnie sztuki - Wysyłka w 24h

23,90 

Opis

Jak działa Fiprex®
Produkty z linii Fiprex® eliminują większość kleszczy wgryzionych w skórę Twojego czworonoga w ciągu 24-48 godzin od zaaplikowania, natomiast w stosunku do pcheł obecnych i wgryzionych w skórę – działają praktycznie natychmiastowo – zabijając je. Produkty z linii Fiprex® tworzą na skórze zwierzęcia warstwę ochronną skutecznie zabezpieczając przed ponowną inwazją kleszczy do 4 tygodni oraz przed ponowną inwazją pcheł do 8 tygodni. Preparaty nie zabezpieczają przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z psa, kota, natomiast te, które pozostaną mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie.
Jak dawkować Fiprex® SPOT-ON
Produkty w formule SPOT-ON są dostosowane do wagi Twojego czworonoga – są to odpowiednio:- Fiprex® KOT – dla kotów,- Fiprex® S – dla psów do 10 kg,- Fiprex® M – dla psów od 10 do 20 kg,- Fiprex® L – dla psów od 20 do 40 kg,- Fiprex® XL – dla psów od 40 do 55 kg.Psom ważącym ponad 55 kg należy aplikować 2 tubki Fiprex® L
Sposób użycia
Produkty z linii Fiprex® SPOT-ON można stosować u szczeniąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 2 kg oraz u kociąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 1 kg. Fiprex® jest odporny na działanie wody i promieni słonecznych przy czym nie należy kąpać zwierząt 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu. W celu uzyskania optymalnego efektu działania produkty należy podawać z zachowaniem minimum 4-tygodniowych odstępów pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Należy zawsze mieć na uwadze aktualny stopień nasilenia inwazji pcheł i kleszczy na danym terenie.Fiprex® KOT, Fiprex® S, Fiprex® MOtworzyć tubkę przez przekręcenie i oderwanie końcówki. Rozchylić sierść między łopatkami i bezpośrednio na skórę wycisnąć całą zawartość tubki.Fiprex® L, Fiprex® XLOtworzyć tubkę przez przekręcenie i oderwanie końcówki. Rozchylić sierść między łopatkami i bezpośrednio na skórę – wzdłuż linii kręgosłupa aż do nasady ogona – wycisnąć całą zawartość tubki.
Ulotki informacyjne – link zewnętrzny
– Fiprex® KOT – dla kotów,- Fiprex® S – dla psów do 10 kg,- Fiprex® M – dla psów od 10 do 20 kg,- Fiprex® L – dla psów od 20 do 40 kg,- Fiprex® XL – dla psów od 40 do 55 kg.
W związku z nowelizacja przepisów dotyczących obrotu lekami OTC informujemy Państwa o podmiocie w którym zarejestrowana została nasza firma i uzyskała zgodę na obrót lekami OTCDane kontaktowe Wojewódzkiego Inspektoratu weterynarii40-585 Katowice, ul. Brynowska 25aTel.: 32 42-88-610Fax: 32 42-88-627punkt.kontaktowy@katowice.wiw.gov.plhttps://katowice.wiw.gov.pl/