Enterozoo 100 g

Producent:K&K HERBAL

EnteroZOO® to innowacyjny preparat, który pomaga usunąć z organizmu toksyny, zapobiegając zatruciom oraz chroniąc zwierzęta przed szkodliwym wpływem warunków środowiskowych.

Dostępne - Wysyłka w 24h

59,40 

(594,00  / kg)

+

Opis

EnteroZOO® – to innowacyjny, selektywny adsorbent jelitowy, w postaci hydrofobowego hydrożelu kwasu metylokrzemowego

EnteroZOO® – dzięki swym właściwościom hydrofobowym, nie wykazuje tendencji do wyścielania ścian przewodu pokarmowego. EnteroZOO® nie powoduje zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej, tym samym nie stwierdzono przypadków drażniącego wpływu na ściany żołądka.

EnteroZOO® działa w przewodzie pokarmowym zwierzęcia, gdzie wiąże toksyny, substancje szkodliwe, alergeny i czynniki chorobotwórcze, usuwając je z organizmu. Dodatkowo pomaga przeciwdziałać biegunce lub skrócić czas jej trwania, łagodzi objawy zaburzeń trawiennych, chroni oraz pomaga odnowić właściwą mikroflorę przewodu pokarmowego, chroni błonę śluzową przewodu pokarmowego i wspomaga gojenie jej uszkodzeń, zmniejsza obciążenie toksyczne wątroby i nerek.

EnteroZOO® wykazuje właściwości bakteriobójcze w kierunku bakterii gram-ujemnych.

EnteroZOO® można również stosować bezpośrednio na podrażnioną powierzchnię skóry zwierzęcia w różnych stanach zapalnych, egzemach, reakcjach alergicznych, świąd, trudno gojące się rany (w tym rany pooperacyjne)

EnteroZOO® jest bardzo bezpieczny i można go podawać również młodym zwierzętom oraz samicom w ciąży lub podczas laktacji.

EnteroZOO® nie ma smaku i zapachu, dlatego zwierzęta przeważnie przyjmują go bez problemu.

Sposób użycia zgodnie z gatunkiem zwierzęcia i jego masą ciała:

(orientacyjna ilość: 1 łyżeczka = 5 g = 1/2 saszetki, 1 czubata łyżeczka = 10 g = zawartość saszetki, 1 łyżka = 15 g = 1 i 1/2 saszetki).
EnteroZOO® się nie wchłania, nie należy się więc obawiać przekroczenia dziennej porcji.
psy i szczenięta: do 4 kg masy ciała: 1/2 łyżeczki 1–3x dziennie; do 15 kg masy ciała: 1 łyżeczka 1–3x dziennie; 15–50 kg masy ciała: 1 czubata łyżeczka 1–3x dziennie; powyżej 50 kg masy ciała: 1 łyżka 1–3x dziennie
koty i kocięta: do 2 kg masy ciała: 1/2 łyżeczki 1–3x dziennie; od 2 kg masy ciała: 1 czubata łyżeczka 1–3x dziennie
króliki, świnki morskie, fretki, nutrie itp.: 1/2 łyżeczki 1–3x dziennie
chomiki, myszy, szczury itp.: 1/3 łyżeczki 1–3x dziennie
ptactwo egzotyczne: 1 łyżeczka 1x dziennie zmieszać ze 100 ml wody do picia
drób: 1 łyżka 2x dziennie zmieszać z 1 l wody do picia
świnie i prosięta, bydło i cielęta, kozy i koźlęta, owce i jagnięta, konie i źrebięta: 0,5 g na 1 kg masy ciała 3x dziennie
Skład: polihydrat polimetylosiloksanu 60%, woda oczyszczona 40%

Żel detoksacyjny ENTEROZOO 100 G nie wchłania się do krwi i jest wydalany z organizmu w kale w ciagu 12 godzin po podaniu, jest bezpieczny w stosowaniu u zwierząt w okresie ciąży i karmienia jak również profilaktycznie, ponieważ pomaga on wzmocnić odporność zwierzęcia oraz poprawić ogólny stan zdrowia.

UWAGA:

W przypadku zatrucia lub podejrzenia zatrucia zalecane jest natychmiastowe podanie podwójnej dawki ENTEROZOO 100 G oraz bezzwłoczny kontakt z lekarzem weterynarii.