SCANVET efa olie 30ml

Producent:SCANVET

Mieszanka paszowa dietetyczna dla psów i kotów. Stanowi naturalne źródło idealnie zbilansowanych kwasów Omega 3 (olej z ryb zimnomorskich) i Omega 6 (olej z pestek winogron, olej z ogórecznika lekarskiego)

Dostępne - Wysyłka w 24h

44,50 

+

Opis

OPIS:
Mieszanka paszowa uzupełniająca – dietetyczna dla psów i kotów
Stanowi naturalne źródło idealnie zbilansowanych kwasów Omega-3 (olej z ryb zimnomorskich) i Omega-6 (olej z pestek winogron, olej z ogórecznika lekarskiego)
SKŁAD:Kwas eikozapentaenowy (EPA) 80 mg/ml,kwas dokozaheksaenowy (DHA) 80 mg/ml,kwas gamma-linolenowy (GLA) 8 mg/ml,kwas linolowy 60 mg/ml,kwas linolenowy 40 mg/ml,biotyna 10 μg/ml,D-pantenol 2 mg/ml,DL-alfa-tokoferol 2 mg/ml
ZASTOSOWANIE:Idealne źródło NNKT dla psów i kotów, może być stosowany także u innych zwierząt towarzyszących np: fretek, królików, chomików, kawii domowych.
Wpływ na skórę i okrywę włosową:
Wspomaga funkcje skóry w przypadku jej stanów zapalnych:
– w alergiach (AZS, APZS) i innych problemach dermatologicznych (pomaga ograniczać świąd skóry).
– w dermatozach i stanach zapalnych skóry o różnej etiologii (bakteryjne, drożdżakowe – Malassezia, grzybicze, pasożytnicze).
Utrzymuje skórę i okrywę włosową w dobrej kondycji:
– w stanach nadmiernego linienia, łupieżu, przetłuszczania skóry i okrywy włosowej, przy suchej skórze, matowej sierści i pogorszeniu kondycji okrywy włosowej
– poprawia jakość sierści np. przed wystawami
– wzmacnia kondycję skóry osłabioną np. w skutek niewłaściwej diety, inwazji pasożytów
– u kotów poprzez redukcję ilości wypadających włosów ogranicza formowanie się pilobezoarów (kul włosowych) w przewodzie pokarmowym.
Ogólne działanie składników na organizm:wspierają pracę i kondycję mięśnia sercowego,opóźniają procesy starzenia,ograniczają skutki stresu,korzystnie wpływają na układ nerwowy,wspomagają płodność,jako naturalny dodatek żywieniowy u zwierząt w okresie wzrostu i w podeszłym wieku.Kwasy tłuszczowe Omega-3 ze względu na naturalne działanie przeciwzapalne są stosowane wspomagająco także w stanach zapalnych stawów, trudno gojących się ranach, grzybicach i niektórych nowotworach.
SPOSóB PODAWANIA
Podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub po wymieszaniu z karmą.
Małe psy i koty: 10 kropli/dzień
Duże psy: 30-60 kropli/dzień
1ml=30 kropli
Zalecany czas stosowania do 2 miesięcy. Ze względu na specyfikę metabolizmu kwasów tłuszczowych i lipidów efekt stosowania produktu widoczny jest dopiero po pewnym czasie, dlatego należy je podawać przez co najmniej 4-6 tygodni. W razie potrzeby produkt może być bezpiecznie stosowany przez dłuższy okres czasu. Przed użyciem zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii.
SKŁAD:olej z pestek winogron, olej z ogórecznika, olej z ryb, Dodatki: emulgator, witaminy i prowitaminy (mg/L): DL-alfa-tokoferol (E307) 2000 mg, D-pantenol 2000 mg, Biotyna 0,01 mg.
SKŁADNIKI ANALITYCZNE I POZIOMY:tłuszcz surowy 99%, białko surowe 0%, popiół surowy 0,1%, włókno surowe 0%.
WARUNKI PRZECHOWYWANIA
Przechowywać w chłodnym miejscu. Efa Olie® podczas przechowywania może ulec zmętnieniu, jest to zjawisko naturalne i nie ma wpływu na jakość i skuteczność.
Produkt naturalny – nierafinowany.
Wysoka jakość produktu i ochrona przed utlenieniem kwasów tłuszczowych jest zapewniona przez: ciemne szkło butelki (ochrona przed działaniem światła), przechowywanie w chłodnym miejscu oraz witaminie E stanowiącej naturalny przeciwutleniacz. Szklana butelka gwarantuje brak reakcji produktu z opakowaniem, produkt pozbawiony jest zanieczyszczeń technologicznych, które mogą powstawać np. przy produkcji kapsułek.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Wyłącznie dla zwierząt.
Opakowania: Efa Olie® jest pakowany w buteleczkach szklanych zawierających 30 ml zawiesiny olejowej z kroplomierzem (30 kropli na 1 ml).