Dr Seidel Płyn do pielęgnacji uszu Otikor 75ml

Producent:DR SEIDEL

Dostępne - Wysyłka w 24h

24,99 

(333,20  / l)

+

Kupowane razem

Produkty DR SEIDEL

Podobne produkty

Ostatnio oglądane

Opis

Otikor – płyn do pielęgnacji uszu z kwasami borowym i octowym
Specjalistyczny płyn do pielęgnacji uszu psów i kotów w przebiegu otitis externa i przy tendencji do nawrotów. Kwaśne pH spray’u (w przedziale 4,5-5,5) tworzy na powierzchni skóry środowisko niekorzystne dla rozwoju drobnoustrojów.

Zalecenia do stosowania
do pielęgnacji w przebiegu zapalenia ucha zewnętrznego (otitis externa) oraz regularnej higieny przy tendencji do nawrotów
do higieny uszu u psów lubiących pływać
do pielęgnacji u ras o długich i ciężkich małżowinach usznych
Działanie składników aktywnych
KWASY BOROWY 2% I OCTOWY 2%
mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwdrożdżakowe
obniżają pH w przewodzie słuchowym u psów i kotów (zakwaszają środowisko)
działają keratoplastycznie (zmiękczają warstwę rogową naskórka), keratolitycznie (złuszczają zrogowaciały naskórek) i ściągająco
ALANTOINA I PANTENOL

łagodzą podrażnienia, wspomagają naturalne procesy gojenia i regenerację naskórka
MENTOL

przynosi ulgę przy świądzie, zapobiegając samouszkodzeniom skóry w okolicy ucha, które mogą pojawić się jako skutek nadmiernego wydrapywania
GLICERYNA

działa nawilżająco
Stosowanie
Przed użyciem wstrząsnąć. Do kanału słuchowego wprowadzić niewielką ilość płynu i delikatnie wymasować podstawę ucha. Nadmiar zanieczyszczeń osuszyć za pomocą wacika (unikać gazików, patyczków do uszu lub ręcznika papierowego – mogą wywołać podrażnienia). Przy stosowaniu w warunkach domowych – częstotliwość i sposób użycia skonsultować z lekarzem weterynarii.
Uwaga: Nie stosować przy owrzodzeniach skóry kanałów słuchowych. W przypadku wystąpienia podrażnień skonsultować się z lekarzem weterynarii. Unikać kontaktu z oczami.

Środki ostrożności
Działa drażniąco na oczy. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Dokładnie umyć ręce po użyciu. W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. Zawartość/ pojemnik usuwać do uprawnionego odbiorcy odpadów. Zawiera Izoeugenol. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej.
Skład wg INCI
Aqua, Coceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Boric Acid 2%, Acetic Acid 2%, Glycerin, Menthol, Allantoin, Panthenol, Triethanolamine, DMDM Hydantoin (and) MCIT (and) MIT, Parfum.
Pojemność netto
75 ml
Produkt wyłącznie dla zwierząt. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej.