Chomiki

Chomiki: małe, nocne gryzonie o wielkim charakterze. Idealne do hodowli w domu, kochają bieganie w kółku i zabawne chowania. Uroczy, mały przyjaciel dla każdego.

Wyświetlanie jednego wyniku

Chomiki – charakterystyka gatunku

Chomiki to popularne i bardzo lubiane zwierzęta domowe. W sklepach zoologicznych każdego roku jest ich sprzedawane tysiące. Choć są samotnikami i bardzo niezależnymi zwierzątkami, to po krótkim czasie potrafią przyzwyczaić się do właściciela i pozwalać mu na pieszczoty i przytualania. Chomiki żyją od dwóch do czterech lat. Istotną cechą chomików, która może utrudnić współżycie z tym gryzoniem, jest jego nocny tryb życia. Chomiki w dzień spią i regenerują siły, by od wieczora biegać po swojej klatce, w kołowrotku dla gryzoni oraz zajadać karmę dla chomików. Może być to uciążliwe dla osób, które mają tak zwany “lekki sen”. Warto również pamiętać, że chomiki mają naturę samotników i nie lubią żyć w jednej klatce z innymi osobnikami nawet z tego samego gatunku i to bez względu na płeć.

Sianko, karma i inne przysmaki dla chomika

Podstawowym elementem żywienia chomika powinna być starannie skomponowana, opracowana przez specjalistów karma dla chomika. Zawarte w niej składniki aktywne, witaminy i minerały sprawiają, że chomik ma zaspokojone wszelkie potrzeby pod kątem zdrowotnym i żywieniowym. Ilość karmy zależy od gatunku chomika. Chomik karłowaty będzie potrzebował o wiele mniej karmy niż chomik syryjski. Chomiki powinny mieć także stały dostęp do sianka dla gryzoni. W naszym sklepie znajdą Państwo przysmaki dla chomika zarówno w postaci klasycznego sianka, jak i wariantów z dodatkami np. z hibiskusem, pasternakiem, melisą, czy nagietkiem.

Chomiki – jak zadbać o ich zdrowie i dobre samopoczucie? Przysmaki będą idealne!

Żywienie gryzoni to oczywiście podstawa, jeśli chcą Państwo cieszyć się z małego członka rodziny jak najdłużej. Ważne są jednak także warunki, w jakich chomiki będą żyć. W naszym sklepie internetowym Zoona.pl znajdą Państwo szeroki asortyment przeznaczony dla różnych gatunków gryzoni. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy transportery i klatki, szampony i płyny do czyszczenia, akcesoria do karmienia oraz liczne zabawki, takie jak kule, tunele, place zabaw i kryjówki. Jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo asortyment idealny dla swojego zwierzaka. Polecamy także akcesoria dla psów i kotów.