VETOQUINOL bezo-pet 120 g

Producent:VETOQUINOL

Bezo–Pet® dietetyczna karma uzupełniająca w postaci pasty. Stosowana jako preparat zapobiegający tworzeniu się oraz pomagający w usuwaniu już istniejących kul włosowych w przewodzie pokarmowym. Szczególnie polecana u kotów długowłosych oraz tzw. niewychodzących, czyli przebywających tylko w mieszkaniach. Produkt działa również wspomagająco w przypadku zaparć.

Dostępne - Wysyłka w 24h

77,90 

(649,17  / kg)

+

Opis

Vetoquinol Bezo-Pet 120g
Bezo-pet® jest pastą o silnych właściwościach poślizgowych. Dzięki temu zapobiega zbijaniu się włosów w żołądku. Pasta tworzy powłokę na znajdujących się w żołądku bezoarach, które mogą drażnić śluzówkę i wywoływać zaburzenia procesów trawiennych. Przy odpowiednim poślizgu okrężne ruchy perystaltyczne żołądka gwarantują normalny, niezaburzony pasaż treści pokarmowej, co jednocześnie eliminuje chroniczne drażnienie błony śluzowej żołądka przez bezoary.
Zapobiegawcze stosowanie zalecane jest w szczególności u kotów ras długowłosych (Persy) oraz u kotów utrzymywanych w domu, nie mających dostępu do włókna roślinnego (trawa), które powoduje wymioty i pozwala w naturalny sposób pozbyć się ciał obcych z przewodu pokarmowego.
WSKAZANIA:
Bezo-pet® stosowany jest w celu usunięcia istniejących bezoarów włosowych, przy podejrzeniu istnienia bezoarów oraz w celu zapobiegania ich powstawaniu. Bezo-pet® przyjmowany jest przez zwierzęta bardzo chętnie ze względu na dobry smak i dlatego może być aplikowany bezpośrednio do jamy ustnej, bez mieszania z pokarmem.
DAWKOWANIE:

Usuwanie bezoarów włosowych: 1 łyżeczka (5 ml) dziennie
Zapobieganie: 1 łyżeczka (5 ml) 2-3 razy w tygodniu

WARUNKI PRZECHOWYWANIA:
W temperaturze pokojowej
OPAKOWANIE:
120 g
SKŁADNIKI:
Olej sojowy, słód, dekstroza, melasa z trzciny cukrowej, olej z ryb, glikol propylenowy
SKŁADNIKI ANALITYCZE:
wilgotność 32 %, tłuszcz surowy 25,7%, popiół surowy 0,06%, białko surowe 0%, włókno surowe 0%, cukier 0%
Dodatki: Środki konserwujące dopuszczone do stosowania w żywności.ą.