VETEXPERT arthrovet complex ha 60 tabletek

Producent:VETEXPERT

Preparat dla psów i kotów z zaburzeniami prawidłowej funkcji chrząstek stawowych i stawów.

Dostępne - Wysyłka w 24h

66,90 

+

Opis

OPIS:
Preparat wspomagający dla psów i kotów z zaburzeniami funkcji chrząstek i stawów. Polecany dla zwierząt starszych oraz młodych w okresie intensywnego wzrostu. Zalecany wspomagająco u zwierząt po urazach, zabiegach ortopedycznych lub w okresie rekonwalescencji. Wzbogacony o wyciąg z awokado i soi oraz Harpagophytum procumbens (czarci pazur).
Dlaczego ArthroVet Complex?
Zawiera kompozycję składników stworzoną do wspomagania prawidłowego funkcjonowania stawów
Zawiera składniki o potwierdzonym naukowo działaniu
Kompleksowo dba o stawy, dzięki zawartości składników: budulcowych – wchodzących w skład chrząstek i mazi stawowej oraz wspomagających procesy zachodzące w stawach
PODAWANIE
1 tabletka/20 kg masy ciała dziennie
Opakowanie zawiera 60 tabletek.
SKŁAD
ArthroVet Complex posiada unikalny skład, wykazujący wielokierunkowe działanie:
Glukozamina i chondroityna to podstawowe składniki budulcowe chrząstki, które wspomagają jej odbudowę i poprawiają elastyczność.
Kwas hialuronowy ułatwia przenikanie substancji odżywczych do tkanek stawu, a mangan i witamina C wspomagają produkcję kolagenu, który jest podstawowym elementem struktur stawów i ścięgien.
Suplement został wzbogacony w Harpagophytum procumbens, zwany popularnie „czarcim pazurem” oraz wyciąg z soi i awokado. Wg badań naukowych (Boileau i wsp. 2009*) frakcje awokado i soi wspomagają ograniczanie wczesnych zmian zwyrodnieniowych chrząstki stawowej.
Uzupełnieniem składu suplementu jest L-karnityna, która wspomaga utrzymanie prawidłowej masy ciała, co jest bardzo ważne przy problemach stawowych.
SKŁADNIKI CZYNNE
Glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy, Harpagophytum procumbens, wyciąg z awokado, wyciąg z soi, mangan, cynk, witamina C, L-karnityna.
*Arthritis Res Ther. 2009;11(2):R41. doi: 10.1186/ar2649. Epub 2009 Mar 16. Boileau C, Martel-Pelletier J, Caron J, Msika P, Guillou GB, Baudouin C, Pelletier JP:Protective effects of total fraction of avocado/soybean unsaponifiables on the structural changes in experimental dog osteoarthritis: inhibition of nitric oxide synthase and matrix metalloproteinase-13.